Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зміна кінетики процесу квантового вивільнення медіаторів в хромафінних клітинах щура при різних типах стимуляції

Зміна кінетики процесу квантового вивільнення медіаторів в хромафінних клітинах щура при різних типах стимуляції

Назва:
Зміна кінетики процесу квантового вивільнення медіаторів в хромафінних клітинах щура при різних типах стимуляції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
Починюк Олег Миколайович
УДК 577.352 : 576.382
Зміна кінетики процесу квантового вивільнення медіаторів
в хромафінних клітинах щура при різних типах стимуляції
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі загальної фізіології нервової системи
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Наукові керівники:
академік НАН України, доктор біологічних наук Костюк Платон Григорович
директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
зав. відділом Загальної фізіології нервової системи (ЗФНС)
кандидат біологічних наук Лук‘янець Олена Олександрівна
старший науковий співробітник відділу ЗФНС Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти:
Академік НАН України, доктор біологічних наук Магура Ігор Сільвестрович
професор кафедри молекулярної фізіології і біофізики Фізико-технічного Навчально-наукового Центру НАН України, м. Київ.
Доктор фізико-математичних наук Тесленко Віктор Іванович
провідний науковий співробітник відділу квантової теорії молекул Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
провідна установа: Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка, біологічний факультет.
Захист відбудеться “___7___”__жовтня________ 2003 р. о “_15_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий “___6____”_вересня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук __________________ Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом питанням вивчення процесів екзоцитозу в хромафінних клітинах приділяється особлива увага. Це пов`язано в першу чергу з тим, що дані процеси мають спільні загальні риси з явищами швидкого вивільнення медіатора в нейронах і тому можуть використовуватись як експериментальні моделі для дослідження синаптичної передачі. Однак наявність різних типів Са2+-каналів і популяцій везікул, що здатні секретувати з різними затримками, та існування механізмів клітинних адаптацій формує унікальну цілісну систему, що може добре модулюватись. Хоча, в основному, інформація про ці процеси стала відомою лише декілька останніх десятиліть, однак в багатьох випадках ми не можемо поки з`ясувати, як всі можливі рівні модуляції насправді використовуються клітиною при її нормальному функціонуванні. Гормони симпатоадренальної системи хоча і не є життєво необхідними, їх роль в організмі надзвичайно важлива: саме вони забезпечують адаптацію до гострих та хронічних стресів. Адреналін та норадреналін є основними елементами реакції “боротьби-або-втечі”. Відповідь організму на стрес включає в себе швидку інтегровану перебудову багатьох складних процесів, що безпосередньо приймають участь в даній реакції (мозок, м`язи, серцево-судинна система тощо). Чітка регуляція процесу вивільнення необхідна, в першу чергу, для нормального функціонування як самих клітин, так і організму в цілому. Так в хромафінних клітинах, що містять в високих концентраціях адреналін, норадреналін та інші біологічно активні речовини, така регуляція, беззаперечно, необхідна для запобігання масивного неконтрольованого вивільнення катехоламінів в систему кровообігу, що може призводити до важких патофізіологічних ушкоджень і навіть смерті всього організму. Факт, що цей модуляторний механізм також присутній в хромафінних клітинах людини, посилює його фізіологічну та патофізіологічну цінність. Численні протиріччя і навіть діаметрально протилежні висновки в результатах наукових робіт по вивченню зв`язку кальцієвих каналів і ацетилхолінових рецепторів з процесом екзоцитозу в хромафінних клітинах та можливі відмінності в механізмах запуску секреції при різних типах клітинної стимуляції вказують на значну невивченість даних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Зміна кінетики процесу квантового вивільнення медіаторів в хромафінних клітинах щура при різних типах стимуляції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок