Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, БУДОВА ТА СТРУКТУРНО-АДСОРБЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІАМІНОСИЛОКСАНОВИХ АДСОРБЕНТІВ

СИНТЕЗ, БУДОВА ТА СТРУКТУРНО-АДСОРБЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІАМІНОСИЛОКСАНОВИХ АДСОРБЕНТІВ

Назва:
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА СТРУКТУРНО-АДСОРБЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІАМІНОСИЛОКСАНОВИХ АДСОРБЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Стеченко Олена Володимирівна
УДК 541.183
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА СТРУКТУРНО-АДСОРБЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІАМІНОСИЛОКСАНОВИХ АДСОРБЕНТІВ
01.04.18 - фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні Національної академії наук України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Зуб Юрій Леонідович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
старший науковий співробітник,
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Трофимчук Анатолій Костянтинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Денисова Тетяна Іванівна,
Інститут сорбції та проблем ендоекології
НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України.
Захист відбудеться “__9_”___січня______2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.210.01 Інституту хімії поверхні НАН України за адресою:
03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України
за адресою: 03164 м. Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розіслано ________7 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Приходько Г.П.
Актуальність теми. Кремнеземні матриці, що містять на поверхні різні за хімічною природою функціональні групи, знаходять широке застосування як адсорбенти, наповнювачі, каталізатори та носіі в хроматографії. Одержання таких матеріалів здійснюється або хімічним модифікуванням поверхні твердої матриці, або шляхом “прямого синтезу”, коли відбувається одночасне утворення і самої матриці, і її поверхневого шару з необхідними функціональними групами.
Перший спосіб широко застосовується при синтезі азотвмісних органокремнеземів, проте він має ряд недоліків: багатостадійність; значна тривалість процесу; складність (а іноді – і неможливість) регулювання вмісту функціональних груп; складність створення поліфункціональних поверхневих шарів; неможливість впливу на структурно-адсорбційні характеристики кінцевих продуктів; використання значних кількостей розчинників тощо. Окрім того, в результаті одержують сорбенти з відносно низьким вмістом прищеплених груп (як правило, до 1,0 ммоль.г-1), особливо при використанні методу “складання на поверхні”, проте цей спосіб є дешевим і досить детально вивченим.
Використання “прямого методу”, який базується на реакції гідролітичної поліконденсації (золь-гель-метод), навіть за умови більшої вартості вихідних речовин, надає більш широкі можливості дизайну як самих кремнеземних матриць, так і їх поверхні. Крім того, з його допомогою при використанні багатокомпонентних (за силанами) систем відносно легко можна формувати поліфункціональні поверхневі шари; контролювати вміст функціональних групп і, головне, шляхом варіювання умов синтезу спрямовано впливати на структурно-адсорбційні характеристики функціоналізованих полісилоксанових ксерогелів. Це є важливим при створенні тонких плівок, сенсорів, при проведенні золь-гель-перетворень в поверхневому шарі.
Але, незважаючи на значний експерементальний матеріал, накопичений при використанні золь-гель-техніки, до цієї пори були відсутні систематичні дослідження з синтезу, будови та властивостей функціоналізованих полісилоксанових ксерогелів, які містили б комплексоутворюючі функціональні групи. А в тих працях, які були опубліковані, відсутні кореляції між умовами золь-гель-синтезу та структурно-адсорбційними характеристиками сорбентів. Відсутність наукових засад спрямованого синтезу не дозволяє реалізувати значний потенціал цього високоефективного методу при одержанні функціоналізованих сорбційних матеріалів.
Тому систематичне вивчення впливу умов золь-гель-синтезу на основні фізико-хімічні та структурно-адсорбційні характеристики кінцевого продукту хоча б на прикладі одного класу функціоналізованих полісилоксанів є актуальним і перспективним завданням, виконання якого дозволить зробити перші кроки по створенню наукових засад синтезу сорбентів цього класу з наперед обумовленими властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ, БУДОВА ТА СТРУКТУРНО-АДСОРБЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІАМІНОСИЛОКСАНОВИХ АДСОРБЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок