Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-педагогічні засади розвитку початкової освіти в Україні (1917-1933 рр.)

Соціально-педагогічні засади розвитку початкової освіти в Україні (1917-1933 рр.)

Назва:
Соціально-педагогічні засади розвитку початкової освіти в Україні (1917-1933 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Черненко Галина Миколаївна
УДК: 372.4 (477) „1917-1933”
Соціально-педагогічні засади розвитку
початкової освіти в Україні (1917-1933 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Мазоха Дмитро Степанович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Василенко Володимир Аркадійович,
Соціально-педагогічний інститут „Педагогічна академія”, ректор, м. Кіровоград;
 
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Бондар Людмила Семенівна,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник лабораторії
історії педагогіки
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Луцьк
Захист відбудеться „12” травня 2005 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул.Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 10 ” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г.Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Розбудова української держави, інтеграція і глобалізація соціальних, економічних та культурних процесів вимагають кардинального оновлення національної освіти України. Це знайшло відображення в Законі України „Про освіту”, Державній національній програмі „Освіта (Україна ХХІ століття)” та Національній доктрині розвитку освіти. Назріла потреба конструктивно-критичного і творчого осмислення позитивного навчально-виховного досвіду минулого, що збагатить сучасну педагогіку новими фактами й теоретичними положеннями.
Зазначене вище спонукає до вивчення здобутків в галузі теорії та практики початкової освіти. Об’єктивний історико-педагогічний аналіз її розвитку та подальше творче використання його результатів з урахуванням нових вимог і можливостей держави дадуть змогу якісно оновити й удосконалити програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу у сучасній початковій школі.
Період 1917-1933 рр. позначений пошуками нового змісту освіти, новітніх методів, форм і засобів початкового навчання. Саме в цей час перебудовувався весь устрій соціально-економічної життєдіяльності, неминуче руйнувалися та відмирали старі соціально-педагогічні відносини, системи впливу на дитину, виникали нові, більш відповідні тогочасним умовам.
Аналіз історико-педагогічних досліджень дає підстави стверджувати, що різноманітні аспекти освітніх проблем на початку ХХ ст., а також в період 1917-1933 рр. знайшли відображення в працях науковців: В.Бондаря, Л.Бондар, В.Василенка, Т.Васьковича, Л.Вовк, М.Гриценка, П.Дроб’язка, І.Зайченка, В.Кузя, В.Липинського, М.Лисенка, Д.Мазохи, Н.Побірченко, С.Сисоєвої, О.Сухомлинської, Б.Ступарика, С.Філоненка, А.Черкашина, М.Ярмаченка, Г.Ясницького та ін. Їхні дослідження мають узагальнюючий характер, де в комплексі розкриваються проблеми освітньої політики, загального шкільництва, розбудови національної освіти, ідеї української національної школи, оригінальність і самобутність української концепції та моделі загальної освіти, діяльність педагогів та громадських діячів.
У працях Н.Агафонової, В.Богуславської, Н.Ротар, А.Пижика, Ю.Телячого розкрито діяльність українських урядів, подано історичний аналіз проблеми розвитку загальної освіти в період 1917-1920 рр., висвітлено особливості будівництва єдиної трудової школи, частково розглянута й проблема початкової освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Соціально-педагогічні засади розвитку початкової освіти в Україні (1917-1933 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок