Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ПРАЦІ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ПРАЦІ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ПРАЦІ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Корчевська Лілія Олександрівна
УДК 339.92.477:331.5
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ПРАЦІ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Херсон).
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Савіна Галина Григорівна,
Херсонський національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту та маркетингу.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бузько Ірина Романівна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент Шилець Олена Станіславівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа:
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин.
Захист відбудеться 27 грудня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “24” листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах світової економіки інтеграція є процесом, який є підґрунтям соціально-економічного розвитку будь-якої країни. Вона сприяє посиленню мобільності робочої сили, інтернаціоналізації соціальних і трудових стандартів життя, інтенсифікації транснаціональних зв’язків, і тим самим прискорює взаємопроникнення й зближення ринків. Інтеграція України до світового ринку праці постає важливою умовою оптимізації національної участі у міжнародному розподілу праці.
Стати рівноправним суб’єктом світового ринку праці та учасником інтеграційних процесів Україна зможе лише за умови підвищення ефективності використання наявного трудового потенціалу і забезпечення його розвитку згідно з міжнародними стандартами, оскільки він є головною продуктивною силою та основою забезпечення конкурентоспроможності економіки кожної держави. Разом з тим, для визначення напрямків посилення інтеграційної взаємодії України необхідним є всебічний і глибокий аналіз процесів, що відбуваються на світовому ринку праці.
Суттєвий внесок у дослідження проблем, пов’язаних із визначенням інтеграційних векторів реалізації міжнародного співробітництва і розвитку світового ринку праці, зробили відомі науковці Б.Баласса, А.Жирицький, Х.Злотник, І.Івахнюк, В.Іонцев, Ю.Макогон, Б.Олін, А.Поручник, Н.Ридванов, Р.Робсон, А.Філіпенко, Е.Хекшер, Р.Цвильов, О.Шнирков та інші.
Питанням трудовикористання і зайнятості в контексті стимулювання освітнього та інноваційного потенціалу, розвитку економіки праці та охорони здоров’я присвячені роботи зарубіжних учених: А.Вуда, П.Кругмана, Р.Лоуренса і українських учених: О.Амоші, І.Бузько, О.Грішнової, М.Згуровського, С.Калініної, Н.Лакізи-Сачук, Е.Лібанової, Н.Лук’янченко, В.Пономаренко, Г.Савіної, Л.Федулової, Л.Шевчук, О.Шилець.
Проблеми розвитку трудового потенціалу висвітлені у працях провідних учених України та інших країн світу. Суттєвий внесок у його дослідження зробили зарубіжні учені: Г.Беккер, В.Врублевський, М.Кім, І.Лукінов, М.Магомедов, А.Панкратов, В.Пискунов, Г.Сергійова, Т.Шульц та українські учені: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ПРАЦІ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок