Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОПОЛІТИЧНІ ТА НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ГУЦУЛЬЩИНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ (кінець ХІХ ст. – 1939 р.)

ЕТНОПОЛІТИЧНІ ТА НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ГУЦУЛЬЩИНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ (кінець ХІХ ст. – 1939 р.)

Назва:
ЕТНОПОЛІТИЧНІ ТА НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ГУЦУЛЬЩИНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ (кінець ХІХ ст. – 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КОСТЮЧОК Петро Леонтійович
УДК 39(477.85/.87)”1890/1939”
ЕТНОПОЛІТИЧНІ ТА НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ГУЦУЛЬЩИНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
(кінець ХІХ ст. – 1939 р.)
Спеціальність 07.00.05 – Етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії і етнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КУГУТЯК Микола Васильович,
завідувач кафедри всесвітньої історії і етнології,
директор Інституту історії і політології
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КОЖОЛЯНКО Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри етнології, античної та середньовічної історії;
кандидат історичних наук
БАЛАГУТРАК Микола Петрович,
Інститут народознавства НАН України,
науковий співробітник відділу етнології сучасності.
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України.
Захист відбудеться 3 липня 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 20.051.05 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка,79).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розіслано 2 червня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Я. Райківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У світлі сучасних глобалізаційних та модерні-заційних процесів спостерігається посилений інтерес до етнонаціональної площини життєдіяльності людства. Процес вимивання етнокультурних цінностей та поширення масової культури призводить до нівелювання етнічності, поступового її розчинення, втрати своєрідності та неповторності. Саме тому вивчення національної історії на локальному рівні є одним із важливих аспектів пізнання власної етнокультурної багатоманітності, особливостей життєдіяльності етнографічних груп та розвитку етнографічних реґіонів, районів, зон. У зв’язку з цим актуальності набуває дослідження духовно-ціннісного пласту, оскільки воно виводить на проблему збереження етнічного колориту та культурної самобутності, формування та становлення національної ідентичності, її складових елементів.
Багатовікове перебування українців під іноетнічною владою та адміністративно-територіальний поділ українських етнічних територій між різними державами гальмували етноконсолідаційні та національно-державницькі тенденції. З огляду на це виникає потреба дослідження особливостей процесу становлення української нації та національної ідентичності в окремих етнографічних реґіонах. Одним із таких є Гуцульський етнографічний район. У цьому аспекті зростає значення етнополітичних та національно-культурних процесів, які безпосередньо впливали на формування, становлення та утвердження національної ідентичності гуцулів. Важливість досліджуваної теми посилюється також на фоні розігрування певними політичними силами сепаратизму окремих територій і реґіонів.
Актуальність теми зумовлена також тим, що на сьогодні проблема комплексного вивчення етнополітичних процесів на Гуцульщині в контексті становлення української нації в 90-х рр. ХІХ – 30-х рр. ХХ ст. залишається малодослідженою. У зв’язку з цим постала потреба виокремити особливості етнополітичного та національно-культурного розвитку історико-етнографічних районів та національної життєдіяльності етнографічних груп. Одним з таких досліджень є дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснено згідно з науковою проблематикою кафедри всесвітньої історії і етнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Етнополітичні процеси у Центрально-Східній Європі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕТНОПОЛІТИЧНІ ТА НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ГУЦУЛЬЩИНІ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ (кінець ХІХ ст. – 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок