Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі Української народної архітектури)

поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі Української народної архітектури)

Назва:
поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі Української народної архітектури)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет “Львівська політехніка”
Крамарчук Христина Петрівна
УДК 7.01+72.01
поетичний образ
архітектурно-предметного середовища
(на прикладі Української народної архітектури)
18.00.01. – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Демків Мирон Васильович,
доцент кафедри реставрації та реконструкції
архітектурних комплексів
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти
доктор архітектури, професор
Шубович Світлана Олександрівна,
завідувач кафедри Архітектурного моніторингу міського господарства
Харківської національної академії міського господарства, м.Харків
кандидат архітектури, доцент
Криворучко Юрій Іванович,
завідувач кафедри містобудування
Національного університету
“Львівська політехніка”, м.Львів
Провідна установа :
Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву Державного комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики, м.Київ.
Захист відбудеться „ 12 ” травня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35. 052. 11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1)
Автореферат розісланий ” 11” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, проф.
Петришин Г.П.


Загальна характеристика роботи.
У сучасній архітектурній теорії усталилася тенденція залучення до історичних напрямків дослідження нових методик аналізу образу, теоретичні результати яких дозволяють формувати концепцію розвитку стильових особливостей архітектури в Україні. Розвиток поетичної та синкретичної форм мислення, які базуються не тільки на традиційних причинно-наслідкових відношеннях між речами дійсності, а також на асоціативно-образних зв’язках, дозволили розкрити інтерпретативну продуктивність образу архітектурно-предметного середовища, його поетику. Виявлений етнопсихічний феномен поетичного мислення Феномен поетичного мислення межує з емоційно-образним, інтуітивно-образним (підсвідомим), сновидним, магічним, релігійним, спонтанно свідомим, художньо-метафоричним, понадлогічним, ірраціональним, нелінійним мисленням. Феномен поетичного мислення українців базується на: 1) на емоційно-чуттєвому пережитті і естетичному пізнанні світу – “бачити серцем” (Г.Сковорода), 2) на почуттєво-інтелектуальній рисі - “філософія серця” (П.Юркевич), 3) на довірі до “первісної доброти” неньки природи (О.Кульчицький), на “благодаті” — світогляді, побудованому на любові (В.Янів)., який яскраво проявився в архітектурі українського бароко, українського модерну та народній архітектурі, відноситься до модерного типу мислення Модерний тип мислення висвітлює суб’єктивно-семантичний підтекст у пізнанні дійсності через універсальну канонічно-міфологічну структуру світу (В.Топоров, В.Іванов, С.Шліпченко, Л.Стародубцева). і дозволяє виділити з художнього образу народної архітектури України характеристики поетичного образу Поняття “поетика”, “поетичний” своїми значенням походить від “?пЯзуйт”, ?о спершу у греків означало продукцію, творчість, яка є результатом людської діяльності. Поетика з (гр. ?пйЭфйке) –– ?айстерність творення (“техно”). Поетичний образ означає “продуктивний образ”, тобто той, хто здатний продукувати інтерпретативні образи в людській уяві (Ч.Пірс, В.Татаркевич). . Художній образ – це конкретно-чуттєва форма відображення дійсності в мистецтві, де є можливим присутній момент вигадки й несправжності. Тоді як поетичний образ це конкретно-чуттєва форма відображення духовної дійсності у природі і створеному середовищі за законами краси і етики, де наближена до Істини ідея є засобом судження про красу і навпаки краса є засобом судження про Істину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі Української народної архітектури)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок