Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЛЕКСАНДР ПОГОДІН ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ РОСІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛА

ОЛЕКСАНДР ПОГОДІН ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ РОСІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛА

Назва:
ОЛЕКСАНДР ПОГОДІН ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ РОСІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,84 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОВАЛЬЧУК
НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 947.083.7: 477<<1906/1914>>
ОЛЕКСАНДР ПОГОДІН ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ:
ЕВОЛЮЦІЯ РОСІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛА
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Чорній Володимир Павлович.
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент, директор Інституту славістики
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Потульницький Володимир Арнольдович.
Інститут української археографії і джерелознавства
ім. М. Грушевського НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент
Гетьманчук Микола Петрович.
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри соціології і політології
Провідна установа
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, кафедра всесвітньої історії
і міжнародних відносин
Захист відбудеться 13 березня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів. вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 9 лютого 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Початок ХХ ст. - складний, суперечливий період в історії російсько-українських взаємин, з яким пов'язано багато недосліджених проблем. Лібералізація політичного режиму, спроби реформ, які супроводжувалися піднесенням національних рухів, створили принципово нові умови для розвитку українсько-російських стосунків. У цій ситуації політичні кола Росії були змушені визначити принципи взаємодії зі зростаючим українським рухом. За всієї невизначеності й непослідовності позиції російської ліберальної інтелігенції в українському питанні вона все ж відігравала найактивнішу (порівняно з іншими політичними силами) роль у цій взаємодії. Ліберали були зацікавлені у залученні національних рухів до ініціатив, спрямованих на конституційне реформування самодержавної системи, і з цією метою погоджувалися враховувати у своїй програмі окремі національно-культурні вимоги українців. При цьому вони не допускали й думки про роздрібнення Російської імперії.
У дисертації аналізуються погляди Олександра Погодіна (1872-1947) - відомого російського славіста та громадського діяча ліберального спрямування, одного з лідерів неославізму, який у своїй професійній та громадській діяльності звертався до української тематики. Ця проблема розглядається нами в контексті поглядів російської ліберальної інтелігенції на зміст і перспективи українського руху та пошук шляхів вирішення національного питання в Російській імперії.
Актуальність теми. Грунтовне і об’єктивне вивчення російсько-українських стосунків у минулому є однією з важливих передумов для оцінки їх сучасного стану і перспектив. У контексті цієї проблеми видається доцільним звернути увагу на конкретні прояви російсько-українських взаємовідносин та найбільшою мірою заангажованих у них діячів політики, науки, культури. Вивчення діяльності Олександра Погодіна, зокрема, доповнює і уточнює вже сформульовані в науковій літературі та публіцистиці висновки щодо позиції російських лібералів з українського питання і, таким чином, збагачує картину українсько-російських стосунків.
Пропонована тема цікава також з історіографічної точки зору, оскільки та частина наукової спадщини російського славіста, що стосується українознавства, до цього часу залишалася поза увагою дослідників, котрим О. Погодін відомий переважно як полоніст і менше - як фахівець з історії південних слов'ян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЛЕКСАНДР ПОГОДІН ТА УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ РОСІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок