Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЇ НА ПОРУШЕННЯ СИМЕТРІЇ У КАЛІБРУВАЛЬНИХ ТЕОРІЯХ ПОЛЯ

ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЇ НА ПОРУШЕННЯ СИМЕТРІЇ У КАЛІБРУВАЛЬНИХ ТЕОРІЯХ ПОЛЯ

Назва:
ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЇ НА ПОРУШЕННЯ СИМЕТРІЇ У КАЛІБРУВАЛЬНИХ ТЕОРІЯХ ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,74 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Науково-технологічний концерн “Інститут монокристалів”
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Котвицький Альберт Тадеушевич
УДК 530.145
ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЇ НА ПОРУШЕННЯ СИМЕТРІЇ У КАЛІБРУВАЛЬНИХ ТЕОРІЯХ ПОЛЯ
01.04.02. – Теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Харківському національному університеті.
Науковий керівник: кандидат фіз.-мат. наук, доцент
Шильнов Юрiй Iванович, доцент кафедри теоретичної фізики Харківського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Дуплій Степан Анатолійович,
провідний науковий співробітник
лабораторії ядерної фізики
Харківського національного університету.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Степановський Юрій Петрович,
провідний науковий співробітник
ННЦ “Харківський Фізико-технічний інститут”.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім.Боголюбова Н.Н (м. Київ), відділ Астрофізики
Захист відбудеться 15 листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 169. 01 в Інституті монокристалів Науково-технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України (61001, Харків, проспект Леніна, 60).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту монокристалів Науково-технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України.
Автореферат розіслано 13 жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Атрощенко Л. В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з неодмінних елементів сучасних калібрувальних теорій є спонтанне порушення симетрії. Поряд з традиційним механізмом його реалізації, пов'язаним з існуванням ненульового вакуумного середнього гіпотетичного скалярного поля, дуже інтенсивно вивчається динамічне порушення симетрії, а також динамічна генерація мас, при яких ненульове вакуумне середнє отримує складне, наприклад, біферміонне поле. Динамічна генерація ферміонних мас, як правило, зв'язана з порушенням кіральної симетрії, яка грає велику роль у фізиці високих енергій].
Механізм динамічного порушення симетрії, незважаючи на труднощі його використання для реальної фізики високих енергій, є часткою моделей з технікольором та преонами, а також теорії електрослабкої взаємодії зі складними хігсівськими бозонами, які утворюються за рахунок виникнення біферміонного конденсату важкого t – кварку [2].
Розуміння механізму реалізації динамічного порушення симетрії з урахуванням ефектів кривизни необхідно також при будуванні різних сценаріїв, які описують еволюцію раннього Всесвіту, дослідженні фізики чорних дірок та т.п. Це зв'язано з тим, що вже при вивченні фізики квантових полів в кривому просторі  часі, без квантування гравітаційного поля, можливі фазові переходи по кривизні, які супроводжуються виникненням ненульового вакуумного середнього як елементарних, так і складених, бозонних або ферміонних полів.
Прикладом дослідження подібного роду може бути робота [3], в якій за допомогою чисельного аналізу рівнянь Швінгера-Дайсона показана можливість динамічного порушення симетрії в чотирьохвимірній ейнштейнівській квантовій гравітації, зв'язаній з ферміонами стандартним способом. Нажаль, загальну теорію відносності неможливо перенормувати, і тому вона непридатна для опису ефектів квантової гравітації.
Через те, що самоузгоджена чотирьохвимірна квантова теорія гравітації на теперішній час відсутня, виникає необхідність вивчення різноманітних моделей, які включають в себе квантове гравітаційне поле і відтворюють ті чи інші позитивні властивості такої теорії. Однією з таких моделей є квадратична гравітація. Увага до цієї теорії викликана тим, що вона асимптотично вільна, а також мультиплікативно перенормована. Крім того, поява квадратичних за кривизною членів належить розглядати як урахування наступних доданків в низькоенергетичному розкладі невідомої повної гравітаційної дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЇ НА ПОРУШЕННЯ СИМЕТРІЇ У КАЛІБРУВАЛЬНИХ ТЕОРІЯХ ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок