Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕДУЧИХ КОМПОНЕНТІВ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ФЕНОЛУ, СТИРОЛУ, ФОРМАЛЬДЕГІДУ) ЯК ФАКТОРІВ ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА.

ГІГІЄНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕДУЧИХ КОМПОНЕНТІВ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ФЕНОЛУ, СТИРОЛУ, ФОРМАЛЬДЕГІДУ) ЯК ФАКТОРІВ ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА.

Назва:
ГІГІЄНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕДУЧИХ КОМПОНЕНТІВ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ФЕНОЛУ, СТИРОЛУ, ФОРМАЛЬДЕГІДУ) ЯК ФАКТОРІВ ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ім. О.М.МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
ГОЛІЧЕНКОВ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 613.5:541.6.613:624:69
ГІГІЄНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕДУЧИХ КОМПОНЕНТІВ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ФЕНОЛУ, СТИРОЛУ, ФОРМАЛЬДЕГІДУ) ЯК ФАКТОРІВ ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА.
14.02.01 гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва
АМН України.
Науковий керівник: д.мед.н., професор Волощенко Олег Ігнатович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН
України, завідуючий лабораторією гігієни нових хімічних
матеріалів, препаратів та біомоніторингу.
Офіційні опоненти: член-кор. АМН України, д.мед.н., професор
Бардов Василь Гаврилович, Національний медичний
університет ім. О.О. Богомольца МОЗ України, завідуючий
кафедрою пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни.
 
д.мед.н. Рожковська Галина Павлівна, Інститут
екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя МОЗ України,
провідний науковий співробітник відділу гігієни полімерів
та токсичних відходів.
Провідна установа: Інститут медицини праці АМН України, лабораторія
промислової токсикології та гігієни праці при використанні
хімічних речовин, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” квітня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02094, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібіліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою:
м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “ 14 ” березня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Б.Ю. Селезньов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З гігієнічної точки зору надто важливим недоліком матеріалів на основі полімерів є їхня властивість до виділення в процесі експлуатації у повітряне середовище низькомолекулярних хімічних речовин. Такими речовинами можуть бути вільні мономери, продукти старіння і деструкції, які можуть негативно впливати на організм і тому мають важливе значення у формуванні умов проживання населення (К.І. Станкевич, В.М. Чекаль, А.М. Сердюк, В.О. Шефтель, О.І. Волощенко, В.Г. Бардов, Л.М. Шафран, Г.П. Рожковська, Н. Є. Дишиневич, О. В. Кайсина). Найбільш розповсюдженими компонентами полімерних матеріалів, які входять до їх рецептур, є фенол, стирол і формальдегід. Основним забруднювачем повітря житлових приміщень вважається формальдегід, бо його концентрації в більшості випадків перевищують ГДК у багато разів. Саме через це, розлади здоров’я людей зв'язують саме з ним, що зумовлено недостатньою кількістю натурних досліджень і даних про комбіновану дію хімічних речовин, що забруднюють повітря житлових приміщень. Вважається, що на рівні низьких концентацій дія хімічних речовин характеризується як сумація або вони діють незалежно. Біологічна дія пріоритетних хімічних забруднювачів повітряного середовища житлових приміщень (стирол, фенол, формальдегід) вивчена при їх ізольованому впливі, однак відсутні повідомлення про їх комбіновану дію на низьких рівнях (концентрації, які реально зустрічаються в житлі) при тривалій экспозиції, що і викликало необхідність натурних досліджень забруднення повітря житла та проведення експерименту по вивченню їх комбінованої дії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках планових науково-дослідних робіт інституту за темами: "Виявлення закономірностей міграції шкідливих компонентів із синтетичних та полімерних матеріалів та виробів із них в зв’язку з їх застосуванням в будівництві, побуті та харчовій промисловості з метою гігієнічного нормування", шифр теми ВН.16.6.98, № держреєстрації 0198U007384; "Токсиколого-гігієнічна оцінка продуктів термічної деструкції неметалевих матеріалів та нових вогнегасних речовин", шифр теми ВН.16.35.00, № держреєстрації 0100U002683, а також "Встановити роль і значення полімерних матеріалів в формуванні санітарно-гігієнічного стану повітряного середовища житла", за державною програмою "Здоров’я нації", шифр теми ДП 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕДУЧИХ КОМПОНЕНТІВ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ФЕНОЛУ, СТИРОЛУ, ФОРМАЛЬДЕГІДУ) ЯК ФАКТОРІВ ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок