Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО - ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Купцова Олена Євгенівна
УДК 502.31(504:332)(477.72)
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність: 08.08.01 - економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, с.н.с
Галушкіна Тетяна Павлівна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мішенін Євгеній Васильович,
Сумський національний
аграрний університет,
проректор з наукової роботи
доктор економічних наук, професор
Степанов В’ячеслав Миколайович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
завідувач відділу економіко-екологічних проблем Світового океану та приморських регіонів
Провідна установа Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ методології сталого розвитку і екологічної безпеки (м. Київ)
Захист відбудеться "17'' лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01. в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044. м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 650044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий "14" січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Моліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Продовження економічних реформ і курс на європейську інтеграцію України передбачає дотримання еколого-орієнтованого розвитку та поетапного покращення умов життя населення. В документах Четвертої Міністерської конференції по довкіллю та охороні здоров’я (Будапешт, Угорщина, 2004 р.) робиться акцент на основні пріоритетні критерії загальноєвропейської системи оцінки якості навколишнього середовища як основи формування еколого-орієнтованого життєзабезпечення. На сьогодні розробка концептуальних підходів щодо досягнення балансу інтересів в цьому контексті визнана домінуючим напрямком наукових досліджень не лише в масштабі Європи, а й України.
Згідно оцінки вітчизняних та зарубіжних учених, період становлення України як держави був найтяжчий з економічних, екологічних та соціальних наслідків. За ці роки мали місце непередбачувані природні та антропогенні катаклізми. За даними Держкомстату з 1990 по 2003 рік населення України зменшилося на 7,5%. Скоротилося виробництво матеріальних благ, занепав аграрно-промисловий сектор і, як наслідок, знизився рівень споживання. На сьогоднішній день виробництво ВВП на душу населення становить 20% від рівня країн – членів ЄС. (За кінцевим споживанням Україна відстає від них у 6,2 рази). За експертними оцінками, частка асигнувань в бюджеті на охорону природи також постійно зменшується і складає 0,18% всіх видатків і 0,05% ВВП, причому при перерахунку на душу населення екологічні витрати в Україні в 2-10 раз нижчі, чим в країнах Європи. За останній час відбулася девальвація економічних інструментів природокористування і природоохоронної діяльності, внаслідок чого частка екоресурсних платежів у доходах зведеного бюджету зменшилася у 1,5 рази, а загальні витрати на охорону навколишнього природного середовища у розрахунку на 1000 грн. ВВП по офіційним даним, зменшилися з 21,6 грн. до 18,6 грн.
Це негативно впливає на рівень життєзабезпечення населення, оскільки на сьогодні екологічний фактор є визначальним. За інформацією Всесвітнього банку 20% хвороб в країнах, що розвиваються, пов’язано з екологічними умовами, причому 40% екологозалежних хвороб припадає на дітей молодше 5 років. В Україні за оцінками експертів, питома вага екозалежних хвороб досягає 70%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок