Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Духневич Андрій Вікторович
УДК 337.735
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ КРЕДИТНИХ
СПІЛОК В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському юридичному інституті Національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України,
ПОГРІБНИЙ Олексій Олексійович, Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, перший проректор з навчальної та методичної роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, ПЄТКОВ Валерій Петрович,
Кіровоградський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, ректор;
кандидат юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії
правових наук України, БІТЯК Юрій Прокопович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри адміністративного права.
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
кафедра адміністративного права,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться „27” травня 2005 р. о 9 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий „26” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каткова Т.В. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до соціально-орієнтованої ринкової економіки і вихід із глибокої економічної кризи можливий при умові формування повноцінної фінансово-кредитної системи. Кризова ситуація вимагає пошуку різних форм соціального захисту населення. Поряд із державною підтримкою найбільш вразливих груп населення, необхідно поступово впроваджувати форми соціального захисту, що ґрунтуються на принципах добровільного страхування та взаємодопомоги. Саме останнім відповідає рух кредитних спілок, що займають важливе місце в розвитку небанківських інституцій України.
Фінансовий ринок України перебуває в стадії формування. Він ще не має всього різноманіття форм фінансових посередників, які є в розвинутих країнах. Існуючі в Україні фінансові установи – комерційні банки, страхові та інвестиційні компанії, довірчі товариства та ін. – не викликають особливої довіри і не задовольняють потреб у фінансових послугах. Особливо це стосується задоволення потреб населення. Найбільш потужні фінансові установи України – комерційні банки, надають перевагу обслуговуванню юридичних осіб і не хочуть надавати послуги фізичним особам через незначний розмір операцій. Комерційним банкам не вигідно приймати та обслуговувати дрібні вклади й надавати дрібні кредити. Ощадні послуги населенню надає Ощадний банк але він нараховує на вклади низькі відсотки, які часто навіть не перекривають інфляції. Надання позичок здійснюють ломбарди, але там, як правило, дуже кабальні для людей умови. Перелічені фінансові установи незадовільняють потреб населення на належному рівні. У зв’язку з цим кредитні спілки можуть успішно працювати на цьому ринку. Їм не треба шукати іншої ніші на фінансовому ринку України. В Україні кредитівка завжди була формою самоорганізації громадян. Люди не чекали, поки хтось про них подбає, а дбали самі про себе.
Тимчасове положення про кредитні спілки в Україні затверджене Указом Президента України 20 вересня 1993 року, а згодом і Закон України “Про кредитні спілки” від 20 грудня 2001 року № 2908 – ІІІ започаткували основи створення кредитної спілки. Можливість взяти позичку під значно нижчі проценти, ніж у банку, використавши її для започаткування або розширення власної справи – це те, на що має право кожен член кредитної спілки, незалежно від його вкладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок