Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ЕРИТРОПОЕТИНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ

ЗАСТОСУВАННЯ ЕРИТРОПОЕТИНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ЕРИТРОПОЕТИНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
РАББАНІ ФАЗАЛ
УДК 616.155.194-053.32-08:615.03
ЗАСТОСУВАННЯ ЕРИТРОПОЕТИНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ
РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ
14.01.10 –педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь –2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі госпітальної педіатрії Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (зав кафедри заслужений діяч науки і техніки України, заслужений працівник вищої освіти АРК, лауреат премії АРК, професор, доктор медичниих наук М.В. Іванова).
Науковий керівник: доктор медичних наук, доцент кафедри госпітальної педіатрії Фазель Хамід, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
Офіційні опоненти:
-доктор медичних наук, професор Ліхачoва Аза Сергіївна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України (Харків), професор кафедри неонатології
-доктор медичних наук, професор Дриневський Микола Павлович, Український НДІ дитячої курортології та фізіотерапії МОЗ України, директор.
Провідна установа – Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України (м.Харків), відділення педіатрії
Захист дисертації відбудеться 18.06.2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України за адресою: (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознакомиться в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України за адресою: (95006,м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Авторефрат розісланий 25.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Д. Сахалтуєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найбільш частих захворювань періоду новонароджених є анемія, вона спостерігається приблизно у 5% доношених дітей і найбільш часто у недоношених.
Анемія – це стан, який характеризується зменшенням кількості еритроцитів та концентрації гемоглобіну в одиниці об’єму крові на два і більше стандартних відхилення від середніх значень, що є нормою для даного віку. Надзвичайно важлива проблема анемії у новонароджених дітей, оскільки анемії ведуть до гіпоксії тканин і сприяють більш тривалому перебігу постнатальної адаптаії, формуванню хронічних процесів, порушенню фізичного розвитку дітей.
В останні роки у всьому світі, в тому числі, і в Україні спостерігається ріст народження недоношених дітей, фізіологічні особливості яких сприяють розвитку ранніх анемій.
Причинами анемії новонароджених є різні фактори: стан здоров’я матері, її харчування в період вагітності, перебіг і можливі ускладнення вагітності, шкідливі звички , хвороби, зокрема, анемії та екологічні чинники.
Виражена форма ранньої анемії недоношених, яка розвивається в кінці першого місяця життя, виникає, як установили Maier R.F. (1994), Donato Н. (2000), Н.М. Пясецька (2001), в першу чергу, через порушення продукції еритропоетину. Вважається, що причиною цього є не тільки низький синтез еритропоетинів, але і низька (або навіть повна відсутність ) чутливість кісткового мозку до еритропоетинів.
У теперішній час анемії в періоді новонародженості діагностуються рідше, ніж зустрічаються, що зумовлено відсутністю єдиного погляду на вікові фізіологічні розходження значень гемоглобіну та еритроцитів, загальні підходи в диференційній діагностиці і виявлення значимих пре- і постнатальних факторів, які призводять до розвитку анемії.
До 26-го тижня гестації сформовано клітинний склад крові плода, що свідчить про достатню зрілість гемопоетичної системи. В наступні місяці внутрішньоутробного розвитку відбувається її функціональне вдосконалення. В цей період формується кістковий мозок (КМ) в якості основного і постійного органу кровотворення, підсилюється активний транспорт заліза через плаценту, формується депо заліза, відмічається зростання концентрації гемоглобіну і кількості еритроцитів, зміна типів гемоглобіну, зміна місць продукції еритропоетину тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ЕРИТРОПОЕТИНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАННЬОЇ АНЕМІЇ НЕДОНОШЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок