Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МУЗИЧНОЇ САМООСВІТИ ТА САМОВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МУЗИЧНОЇ САМООСВІТИ ТА САМОВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МУЗИЧНОЇ САМООСВІТИ ТА САМОВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ІЛІНІЦЬКА НАТАЛІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 37.041:78.07 (043)
ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МУЗИЧНОЇ САМООСВІТИ ТА САМОВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.02 –теорія та методика музичного навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України
завідувач лабораторії естетичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем’янчук Олександр Никанорович,
Луцький інститут розвитку людини
Відкритого міжнародного
університету Україна
проректор з науково-методичної роботи;
кандидат педагогічних наук, професор,
Заслужений діяч мистецтв України
Болгарський Анатолій Георгійович,
заступник проректора-директора Інституту
мистецтв Національного педагогічного
університету імені М.П. Драгоманова.
Захист відбудеться 10.10.2007 року о 16-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 07.09.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Козир
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розвиток національної системи освіти в Україні як необхідний елемент розбудови самостійної держави вимагає вдосконалення існуючих форм і методів виховного впливу на особистість. Як визначено в Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), загальноосвітня школа України має здійснити крок до якісно нової освіти всіх дітей шкільного віку. Це зумовлює необхідність удосконалення навчального змісту і методик, які формують світогляд, ціннісні орієнтації, уміння самостійно вчитися, критично мислити, які сприяють розвитку здатності до самопізнання і самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності, вмінь, необхідних для життєвого і професійного вибору. Зміст шкільної освіти має бути осучаснений таким чином, щоб випускники могли швидко адаптуватися у самостійному житті, цілеспрямовано використовувати свій потенціал як в особистісному плані, так і в інтересах суспільства.
Одним із пріоритетів сучасної системи шкільної освіти є орієнтація педагогічного процесу на організацію самоосвіти та самовиховання учнів як умови творчої самореалізації у життєдіяльності. Сьогодні суспільству потрібні ініціативні та самостійні люди, здатні постійно удосконалювати себе і власну діяльність, виявляти готовність до швидкого оновлення знань, розширення навичок і вмінь, освоєння нових сфер діяльності. В основі такої безперервної самоосвіти лежить процес самонавчання і самовиховання, який забезпечує не тільки оволодіння засобами набуття необхідних знань і досвіду, але й формування самостійності як якості особистості. Отже одним із найважливіших завдань сучасної школи є формування готовності старшокласників до самоосвіти і самовиховання.
Старший шкільний вік характеризується психологічною готовністю до саморозвитку, але багато учнів не мають відповідних компетентностей. Тому роль учителя полягає у створенні необхідних організаційних умов для задоволення потреб старшокласників у самоосвіті та самовихованні.
Основою самоосвіти та самовиховання є особистісний підхід до кожного учня, врахування неповторності його внутрішнього світу. Для цього потрібно спрямувати навчально-виховний процес на забезпечення умов для самопізнання та самореалізації кожного вихованця відповідно до особистісних потреб та можливостей соціокультурного середовища.
Питання самопізнання і самовдосконалення особистості знайшло своє відображення у творах класиків педагогіки Я.Коменського, А.Дистервега, Й.Песталоцці, Й.Гербарта, Г.Сковороди, М.Пирогова, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МУЗИЧНОЇ САМООСВІТИ ТА САМОВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок