Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування

Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування

Назва:
Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут прикладних проблем механіки і математики
Ім. Я.С.Підстригача
УДК 539.3
Николишин
Тарас Миронович
Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Осадчук Василь Антонович, Державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри
Офіційні опоненти - доктор фізико-математичних наук, професор Саврук
Михайло Петрович, Фізико- механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, завідувач відділу;
- доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Михаськів Віктор Володимирович, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа – Інститут електрозварювання ім. Е. О. Патона НАН України
Захист відбудеться “25” грудня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.195.01 при Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України за адресою: 79053, Львів, вул. Наукова, 3б.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України (Львів, вул. Наукова, 3б).
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: 79053, Львів, вул. Наукова, 3б, ІППММ ім. Я.С.Підстригача НАН України, вченому секретарю спеціалізованої ради.
Автореферат розіслано “ 23 “ листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук П.Р.Шевчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній техніці та будівництві широко використовуються оболонкові елементи конструкцій. Для виготовлення таких елементів часто використовуються композитні матеріали, зокрема армовані надміцними волокнами пластики, для яких притаманні анізотропія деформаційних і міцнісних властивостей, а також порівняно низька зсувна жорсткість. Окремі композити схильні до руйнування через поширення тріщин. Наявність гострокінцевих дефектів, тріщин, пустот, включень та інших концентраторів напружень суттєво впливає на міцність конструкції. Щоб оцінити вплив таких концентраторів на напружений стан тіла доцільно провести дослідження для простіших концентраторів, які піддаються аналітичному аналізу, наприклад, для математичних розрізів – тріщин.
Основи теорії та методи розв”язування задач механіки руйнування тіл з тріщинами викладені в багатьох монографіях і наукових статтях. Досить повний огляд таких робіт наведено в семитомній монографії “Разрушение” під редакцією Г.Любовиця, чотирьохтомній монографії “Механика разрушения и прочность материалов” під редакцією В.В.Панасюка, двохтомній монографії “Справочник по коэфициентам интенсивности напряжений” під редакцією Ю.Муракамі та інших монографіях. Щодо оболонок з тріщинами, то досить повний огляд наведено в монографії В.В.Панасюка, М.П.Саврука, А.П.Дицишин “Распределение напряжений около трещин в пластинах и оболочка”, в монографії В.А.Осадчука “Напряженно-деформированое состояние и предельное равновесие оболочек с разрезами” та в монографії “Концентрация напряжений” під редакцією А.Н.Гузя, А.С.Космодаміанського, В.П.Шевченка, а також в оглядових статтях Я.С.Підстригача, В.А. Осадчука, В.В.Панасюка, М.П.Саврука та інших.
Дослідження впливу анізотропії матеріалу оболонки на розподіл напружень біля вершин тріщин проводились в роботах Н.Абе, Ф.Ердогана, М.Ратвані, У. Юсеоглу, В.П.Шевченка, К.М.Довбні, В.А.Цванга. Ці дослідження проведені в рамках теорії пологих оболонок. Пружну рівновагу анізотропної замкнутої циліндричної оболонки, послабленої тріщинами вздовж лінії головних кривих, методами технічної теорії оболонок вивчали Л.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок