Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ У СФЕРІ ОБОРОНИ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ У СФЕРІ ОБОРОНИ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ У СФЕРІ ОБОРОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Дубровіна Олена Олександрівна
УДК 338.2:355.45
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
У СФЕРІ ОБОРОНИ
08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Мунтіян Валерій Іванович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, головний науковий співробітник відділу економічного зростання та структурних змін в економіці.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Безчасний Леонід Костянтинович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України, заступник директора;
доктор економічних наук,
академік НАН України, професор
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково-учбовий Центр МТІ інформаційних технологій і систем, завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
Кузьменко Валерій Павлович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки України,
державний експерт.
Провідна установа | Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, відділ економічної та соціальної стратегії (м. Київ).
Захист відбудеться “25” червня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “21” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом триває процес формування нової геополітичної та геоекономічної архітектури світу, що зумовлює зростання загроз політичного, економічного, соціального, екологічного, інформаційного й, безумовно, воєнного характеру, з істотними зрушеннями у співвідношенні могутності найрозвиненіших держав, загостренням міжнародної конкуренції за володіння природними, технологічними, людськими, інформаційними й іншими ресурсами, ринками збуту та стратегічними регіонами.
Актуальність теми. Розвинені країни у стратегіях свого економічного розвитку відстоюють, насамперед, свої національні інтереси. Україна, інтегруючись у сучасну економічну систему, повинна виходити з позицій власних національних інтересів, враховуючи існуючі тенденції міжнародних економічних відносин. Попередити загрози, що являють для економіки країни серйозну небезпеку, а також ліквідувати їх негативні наслідки повинна ефективна система економічної безпеки. Події, що розгортаються зараз у світі, на перший план виводять проблему забезпечення безпеки у сфері оборони, рівень якої в сучасних умовах визначається, в першу чергу, економічним потенціалом та розвитком країни.
Виходячи з критичного аналізу сучасної ситуації у світі, у роботі доводиться актуальність переосмислення проблеми економічного забезпечення безпеки й оборони щодо нових умов економічного і політичного життя світової спільноти в цілому та народу України як її невід’ємної складової, нових міждержавних відносин в євразійському просторі та всьому світі. Нині по-новому постають проблеми воєнно-економічного потенціалу, економічної мобілізації, ефективності економічного забезпечення безпеки й оборони.
Дана проблематика була предметом дослідження вузького кола вчених світового рівня, серед яких слід виділити наукові роботи таких відомих зарубіж-них дослідників у сфері економічної безпеки та оборони – Г. Адамса, Б. Бличмена, Д. Гол-да, Г. Кеннеді, Е. Кепстейна, Х. Конвея, Р. Маккіна, Т. Сандлера, К. Хар-ві, Ч. Хітча, Дж. Шлесінджера; російських – В. В. Бо-рисова, О. І. Пожарова, Р. А. Фарамазяна. Серед вітчизняних вчених необхідно виділити таких: О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ У СФЕРІ ОБОРОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок