Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Антонюк Володимир Зіновійович
УДК 371.3:008:004-053.67
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ
У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук
Дурманенко Євгенія Аристархівна,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки, доцент, завідувач кафедри
загальноосвітніх дисциплін та профорієнтації.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем'янчук Олександр Никонорович,
проректор з науково-методичної роботи
Луцького інституту розвитку людини
відкритого міжнародного університету
розвитку людини "Україна";
кандидат педагогічних наук, доцент
Саган Олена Валеріївна,
Херсонський державний університет,
доцент кафедри інформатики.
Захист дисертації відбудеться 14 лютого 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, зал засідань (ауд. 256).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий 9 січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради М.В. Бухтій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах значно актуалізується проблема формування художньо-естетичної культури підростаючих поколінь, від рівня якої залежить стан вихованості людей у суспільстві, їх гуманістичного ставлення до різних явищ оточуючої дійсності. Потреба в художньо-естетичній культурі є однією з фундаментальних духовних потреб особистості. Ця потреба виникає в процесі духовно-практичної і перетворювальної діяльності людини та пов’язана із внутрішньоособистісним механізмом регуляції і саморегуляції. Проблема формування художньо-естетичної культури втілює в собі всі резерви зовнішнього і внутрішнього перетворення особистості як естетичної і духовно-моральної цінності. Воно органічно пов’язане з різними видами виховання і складає цілісний процес емоційно-образного впливу на підростаючу індивідуальність. Невипадково в затверджених Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти чільне місце займає освітня галузь „Естетична культура”. Її метою є формування в учнів „системи естетичних цінностей як інтегральної основи світогляду, здатності до творчої самореалізації, виховання потреби в духовному самовдосконаленні”. Провідною ідеєю галузі є „Людина в культурі – культура в людині”.
Проблема формування художньо-естетичної культури особистості завжди знаходилась у центрі уваги педагогічної громадськості та педагогічної думки, про що яскраво свідчать праці провідних педагогів-класиків та педагогічна преса різних історичних періодів (І.Герберт, В.Зеньківський, П.Каптерев, Я.Коменський, Дж.Локк, А.Макаренко, С.Миропольський, Ж.-Ж.Руссо, Г.Сковорода, В.Сухомлинський, К.Ушинський, та ін.).
Загальнонаукове значення в дослідженні проблеми формування художньо-естетичної культури мають філософські праці, у яких художньо-естетична культура особистості розглядається в цілісній структурі загальної культури (А.Арнольдов, Ю.Афанасьєв, Е.Баллєр, Т.Домбровська, І.Зязюн, М.Каган, Н.Крилова, Ю.Лукін, В.Межуєв, В.Разумний, О.Семашко, У.Суна, С.Уланова).
Теоретичну основу для аналізу художньо-естетичної культури учнівської молоді становлять філософські дослідження процесу естетизації (С.Безклубенко, О.Колесникова, Н.Маньковська, О.Наконечна, Л.Столович); структури художньо-естетичної свідомості (Н.Гітун, Т.Домбровська, Л.Левчук, В.Лисенкова, В.Лозовий, А.Радугін); формування художньо-естетичних потреб (І.Назаренко); естетичного ставлення (Л.Коваль); художньо-естетичного інтересу (О.Дем’янчук); реалізація набутого естетичного досвіду особистості в художньо-творчій діяльності (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок