Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР та ефективність їх використання

ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР та ефективність їх використання

Назва:
ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР та ефективність їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський університет імені Тараса Шевченка
 
 
Петленко Юлія Володимирівна
УДК 336.64;336.67
ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ
СТРУКТУР та ефективність їх використання
 
08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ -1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу та кредиту Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник : доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу
та кредиту.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри фінансів.
Кандидат економічних наук, доцент
Гейдор Іван Іванович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при
Міністерстві фінансів України,
заступник директора.
Провідна установа: Київський національний економічний університет, кафедра фінансів підприємств і страхової справи, Міністерство освіти, м.Київ.
Захист відбудеться “15” червня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.12 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка, вул.Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “14” травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформаційні процеси у вітчизняній економіці, перш за все, позначилися на механізмі формування та використання фінансових ресурсів підприємницьких структур різних форм власності і обумовили необхідність наукового аналізу і теоретичного обгрунтування низки питань. Актуальність таких проблем посилюється тим фактом, що з початку приватизації 56546 господарських суб’єктів змінили форму власності, у тому числі загальнодержавну - 14909, комунальну - 41637, із них шляхом продажу акцій відкритих акціонерних товариств - 8927, що зумовлює необхідність теоретичного осмислення шляхів адаптації механізму фінансового забезпечення суб’єктів господарювання до сучасних умов.
Становище, що склалося, об’єктивно вимагає нових підходів до формування та використання фінансових ресурсів і напрямів практичної реалізації рекомендацій щодо активізації ролі фінансових інструментів у соціально-економічних процесах, передусім тих, що стосуються фінансових ресурсів як матеріальної основи фінансів і методу підтримання вартісних макроекономічних пропорцій у країні.
У вітчизняній науковій літературі дана проблематика не знайшла комплексного обгрунтування, тоді як у зарубіжній - опубліковано значну кількість праць з питань формування та використання фінансових ресурсів. До них варто віднести роботи Д.А.Аллахвердяна, І.А.Аветисяна, Г.В.Базарової, А.М.Бірмана, Є.О.Вознесенського, М.М.Волуйського, О.М.Волкова, В.О.Галана, В.П.Дьяченка, Л.О.Дробозіної, П.Н.Жевтяка, Р.В.Корнєєвої, Л.О.Ляндо, Л.П.Павлової, В.С.Павлова, В.Г.Панскова, В.М.Радіонової, В.К.Сенчагова, М.І.Ткачук.
Проблеми ролі фінансових ресурсів підприємств в економічній системі держави висвітлюються у працях українських економістів В.Л.Андрущенка, В.М.Бородюка, В.М.Братішка, С.А.Буковинського, З.С.Варналія, О.Д.Василика, В.М.Геєця, А.С.Гальчинського, І.І.Гейдора, В.І.Грушка, А.І.Даниленка, О.Д.Заруби, Б.Є.Кваснюка, Н.І.Костіної, В.І.Кравченка, Ю.П.Лебединського, І.І.Лукінова, А.М.Мороза, С.С.Осадця, К.В.Павлюк, О.І.Пилипченка, А.М.Поддєрьогіна, Г.О.П’ятаченка, О.С.Редькіна, М.І.Савлука, М.І.Сивульського, І.Г.Ткачук, В.М.Федосова, В.В.Шокуна, С.І.Юрія та інших. У наукових дослідженнях цих економістів знайшли відображення окремі аспекти сутності і ролі фінансів та фінансових ресурсів, їх вплив на економіку як у межах окремих господарюючих суб’єктів, так і на макроекономічному рівні.
Водночас, недостатньо досліджені принципи та методи формування і використання фінансових ресурсів підприємницьких структур в умовах переходу до ринку, їх участь у формуванні загальнодержавних фондів фінансових ресурсів та вплив на темпи й пропорції розвитку економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР та ефективність їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок