Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ВНУТРІШНЬОКОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ

СТРАТЕГІЯ ВНУТРІШНЬОКОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ

Назва:
СТРАТЕГІЯ ВНУТРІШНЬОКОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОВАЛЬСЬКА КРИСТИНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 334.722.8 (477)
СТРАТЕГІЯ ВНУТРІШНЬОКОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
Доктор економічних наук, професор, Євтушевський Володимир Андрійович, завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
Доктор економічних наук, доцент Сологуб Олена Петрівна, завідувач кафедри маркетингу Українського державного університету харчових технологій МОН України.
Кандидат економічних наук, доцент Небава Микола Іванович, доцент кафедри менеджменту і моделювання в економіці Вінницького національного технічного університету МОН України.
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут (НДЕІ) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки, м. Київ
Захист відбудеться 20.04. 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 18.03 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виникнення потужного корпоративного сектору в Україні, який представлений, головним чином, акціонерними товариствами, зумовило реорганізацію системи їх внутрішньокорпоративного управління, переведення її на принципи сучасного стратегічного менеджменту. В той же час вітчизняною практикою необхідність переходу до нової управлінської парадигми доки ще не сприйнята. Більша частина акціонерних товариств в Україні лише підходить до розуміння того, що називають стратегією, ідентифікуючи її виключно із зовнішнім середовищем. За сучасних умов господарювання в діяльності корпорацій використовуються окремі елементи стратегічного управління, керівники підприємств концентрують свою увагу на вирішенні поточних проблем, а стратегія розвитку замінюється тактикою виживання. Звичайно, тактика виживання має на меті накопичення прибуткових надходжень для подальшого оновлення підприємства і забезпечення його стійкого розвитку. Але у вітчизняних умовах така тактика перетворилася на стратегію, яка проявилася через досягнення частки збиткових промислових підприємств 48% на початку 2003 р. Отже, залишаючи без кардинальних змін непридатні в сучасних умовах методи і системи внутрішнього управління корпораціями, неможливо досягти очікуваних результатів у розвитку акціонерних товариств та забезпеченні їх конкурентоспроможності.
Водночас в Україні відчувається брак методичного забезпечення реорганізації системи внутрішньокорпоративного управління, чим і зумовлена актуальність проблеми формування стратегії внутрішнього управління вітчизняними акціонерними товариствами.
Слід зазначити, що проблема формування стратегії внутрішньокорпоративного управління у літературі розроблена не достатньо. Причому головна увага приділяється їй у працях з корпоративного управління, а не стратегічного. Серед найбільш значних досліджень, які висвітлюють ті чи інші аспекти теорії і практики впровадження стратегічного менеджменту в управління корпораціями, варто відзначити праці таких зарубіжних дослідників, як І.Ансоффа, Р.Акоффа, Б.Альстренда, У.Батнера, М.Гесселя, А.Демб, Б.Карлофа, К.Ендрюса, Р.Лазера, Д.Лорша, К.Мейера, Б.Мейна, Р.Мілгрома, Ф.Нойбауера, М.Мескона, М.Альберта, Ф.Хедоурі, Г.Мінцберга, Д.Саллівона та інших. Вагомий внесок у розвиток корпоративного та стратегічного управління зробили вітчизняні науковці Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ВНУТРІШНЬОКОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок