Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

ВПЛИВ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ВПЛИВ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування
та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України
КОЛОШКО Олена Миколаївна
УДК: 616.248:611.1
ВПЛИВ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
14.01.27 - пульмонологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Мостовий Юрій Михайлович, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Гаврисюк Володимир Костянтинович, завідувач клініко-функціонального відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України.
доктор медичних наук, Ярош О М, заступник директора по науковій роботі Кримського республіканського НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра.
Захист відбудеться “19” квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.610.01 при Кримському республіканському НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України за адресою: 98603, м. Ялта, вул. Мухіна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського республіканського НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України (98603, м. Ялта, вул. Мухіна, 8).
Автореферат розісланий “12” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Ф. П'янков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Бронхіальна астма (БА) є серйозною проблемою пульмонології. В останні роки спостерігається тенденція до зростання захворюваності на БА в світі. В Україні захворюваність на БА складає 21,2 на 100 тис. населення [Ю.І. Фещенко, 1997, 1999]. Клінічний перебіг БА ускладнюється частими порушеннями в системі кровообігу, за даними різних дослідників — від 35% до 72,5% випадків [С.С. Солдатченко, 1993; А.Г. Чучалин и соавт., 1997]. Супутні серцево-судинні захворювання у 35% - 46% хворих на БА призводять до інвалідності [Ю.М. Мостовой та співавт., 1998]. На сьогодні створені більш досконалі методики обстеження, що в певній мірі змінило погляди на патогенез та підходи до діагностики серцевої патології у хворих на БА [В.К. Гаврисюк, 1998].
У хворих на БА міокард уражується як єдине ціле. Це пояснюється не тільки гіпоксією серцевого м`яза, а також тривалою дією медіаторів хронічного персистуючого запалення [С.И. Овчаренко и соавт., 1998, Л.О. Яшина, 1999].
Артеріальна гіпертензія зустрічається у 20-25% всіх хворих з захворюваннями органів дихання [В.Ф. Жданов, В.Е. Перлей, 1998]. Рівень системного артеріального тиску корелює з тиском в легеневій артерії [С.С. Солдатченко, 1983, В.С. Задионченко, 1996]. Важливу роль в підвищенні тиску в великому і малому колі кровообігу грає гіпоксія. Дисфункція правої і лівої половини серця, що прогресує при сполученій патології, ускладнюють перебіг та прогноз, призводячи з часом до розвитку серцевої та легеневої недостатності [Н.М. Мухарлямов, 1985, О.И. Гончарова, 1999].
Одним з провідних патогенетичних чинників розвитку недостатності кровообігу у хворих на БА є легенева гіпертензія. На її роль в формуванні правошлуночкової недостатності кровообігу існують дві протилежних точки зору. Згідно першої, ЛГ при БА є компенсаторною, не підлягає медикаментозній корекції та не визначає важкість недостатності кровообігу [В.К. Гаврисюк, 1998]. З іншого боку, існують рекомендації щодо раннього застосування вазоактивних препаратів на початку ЛГ з метою профілактики розвитку застійної недостатності кровообігу [А.С. Свинцицкий, 1987].
Функціональна лівошлуночкова недостатність діагностується у 26,9% хворих із середньоважким та у 51,4% хворих з важким перебігом захворювання, у 18% хворих на БА виявляється iшемiчна хвороба серця [Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок