Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ПРИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ПРИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ПРИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Афанасьєв Ігор Володимирович
УДК: 618.3/4:616.441-006-63
КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ
ПРИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України
Паращук Юрій Степанович, Харківський
державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2.
 

Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Заслужений працівник науки і техніки України
Щербакова Валентина Василівна,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, професор кафедри
акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор
Медведь Володимир Ісаакович, Інститут
педіатрії, акушерства та гінекології
АМН України, завідувач відділу внутрішньої
патології вагітних.
 

Захист дисертації відбудеться “27” грудня 2007 р. о13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “27” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В.Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямком розвитку сучасного акушерства та гінекології є розробка умов для збереження здоров'я жінок, визначення шляхів зниження материнської, перинатальної захворюваності і смертності [Б.М.Венцківський, 2005; Н.Г.Гойда, 2003].
Екстрагенітальні захворювання займають провідне місце у структурі ускладнень вагітності та пологів[В.І.Грищенко, 2004, В.І.Медвідь, 2007]. Тиреотоксикоз, обумовлений дифузним токсичним зобом або аутоімунним тиреоідитом, відноситься до станів, що значно ускладнюють перебіг вагітності та пологів [М.О.Майко, 2006; Н.В. Шидловская, 2003]. Проблема тиреотоксикозу у вагітних набула особливої значості в Україні у зв'язку з ситуацією, що склалася після аварії на Чорнобильській АЕС [Т.Г.Романенко, 1999]. На даний час відомо, що тиреотоксикоз під час вагітності підвищує ризик викидня, настання передчасних пологів, розвитку прееклампсії [В.В.Щербакова, 2004; В.Є.Дашкевич, 2004]. Також помічено підвищення частоти неонатальної смертності та народження дитини з дефіцитом маси тіла [А.Ю.Щербаков, 2005 J.H.Lazarus, 2000]. Декомпенсований тиреотоксикоз може спричинити серцево-судинну недостатність, розвиток тиреотоксичної кризи під час пологів.
Переривання вагітності в терміни або хірургічне лікування тиреотоксикозу не в усіх випадках може бути запропоновано і не вичерпують проблеми “гіперфункція щитоподібної залози і вагітність” [Л.Ф.Колпаков, А.В.Возовик, 2002] Водночас вагітність накладає певні обмеження на проведення медикаментозної терапії тиреотоксикозу, зокрема на призначення тиреостатиків і ?-блокаторів [И.А.Трошина и соавт., 2001]. Наявні на сьогоднішній день дані про застосування тиреостатиків (тіамазолу) при тиреотоксикозі у вагітних не дозволяють оцінити вплив цього стану на перебіг вагітності та пологів.
Крім того, недостатньо вивчені механізми впливу підвищеної концентрації тиреоїдних гормонів на перебіг вагітності та пологів.
На даний час численними дослідженнями показано, що гіперфункція ЩЗ у вагітних призводить до різноманітних розладів метаболізму білків, жирів і вуглеводів, які проявляються порушенням функції фето-плацентарного комплексу (ФПК) [Л.Е.Мурашко, 2000; G.H.Tan, 1998]. Вищевказані порушення є вторинними щодо гіперфункції щитоподібної залози (ЩЗ). З огляду на те, що вагітність є протипоказанням до призначення цілої низки препаратів, уявляється доцільним вивчити частоту й тяжкість ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з гіперфункцією ЩЗ та причини їх виникнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ОЦІНКА ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ ПРИ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок