Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Муховиков Анатолій Миколайович
УДК 332.142; 330.34; 330.131.5
ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ КОМУНАЛЬНОЇ
ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному підприємстві „Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік УААН НОВАКОВСЬКИЙ ЛЕОНІД ЯКОВИЧ, Комунальне підприємство „Київський інститут земельних відносин”, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор БИСТРЯКОВ ІГОР КОСТЯНТИНОВИЧ, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання і охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук ДРУГАК ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА, Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, доцент кафедри землевпорядного проектування.
Провідна установа:
Об’єднаний інститут економіки НАН України, відділ соціально-економічних аспектів розвитку АПК, м.Київ.
Захист відбудеться 14 лютого 2005р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “11” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В 1917 році, відповідно до Декрету про землю, було здійснено націоналізацію землі в нашій країні. Запроваджено єдину, монопольну власність держави на землю, ліквідовано муніципальну та приватну власність. І лише через 75 років в Україні було поновлено приватну власність на землю, а комунальну (муніципальну) – майже через 80 років, з прийняттям нової Конституції України.
Конституція України гарантує право власності на землю і визначає, що це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. В контексті цієї норми держава як суб’єкт власності на землю, яка є об’єктом права власності Українського народу, представлена органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Саме ці органи, в межах, визначених Конституцією, від імені Українського народу здійснюють права власника на землю. З цього випливає, що землі державної і комунальної власності мають єдиного власника – Український народ і належать до єдиного типу власності – суспільної (прилюдної).
У відповідності з Конституцією в Україні відбувається процес роздержавлення земель та їх приватизація. Для міст та інших населених пунктів першочергового значення набуло формування земель комунальної власності, яка має складати матеріальну і фінансову основу місцевого самоврядування та знаходитись у власності територіальних громад сіл, селищ, міст. Однак, для практичного вирішення цього питання не вистачає необхідних теоретичних обґрунтувань, нормативного та науково-методичного забезпечення.
В місті Києві наразі земля знаходиться, переважно, в державній власності. Розпочато роботу по формуванню земель комунальної власності. Разом з тим вимагають розробки та удосконалення теоретичні засади трансформації форм власності на землю, узаконення порядку здійснення цієї роботи. Не дивлячись на те, що засади формування земель комунальної власності унормовані основним законом України, практичне його здійснення до цього часу не відбулося.
Все перелічене вище говорить про те, що вирішення проблеми роздержавлення власності на землю в містах та інших населених пунктах набуло першочергового значення. Дисертант вважає, що для міста Києва має бути розроблений науково обґрунтований порядок формування земель комунальної власності, який би відповідав чинному законодавству держави та потребам територіальної громади міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок