Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗАЛІЗНОГО ПОРОШКУ

ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗАЛІЗНОГО ПОРОШКУ

Назва:
ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗАЛІЗНОГО ПОРОШКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,88 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна Академія наук України
Інститут газу
ФЕДОРОВ ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 621.762.2
621.365.41
621.783.23
ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗАЛІЗНОГО ПОРОШКУ
Спеціальність 05.14.06 Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконано у відділі газотермічних процесів Інституту газу Національної Академії Наук України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Бондаренко Борис Іванович
заступник директора Інституту газу
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, Хвасутхін Ю.І., Інститут газу, завідуючий відділом
доктор технічних наук, Маслюк В.А., Інститут проблем матеріалознавства, завідуючий відділом
Провідна установа Донецький Національний технічний університет (кафедра "Промислова теплоенергетика").
Захист відбудеться “_23”_січня_2003 р. о_14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.255.01. в Інституті газу НАН України за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 39, тел. 456-44-71
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту газу за адресою: 03113 Київ, вул. Дегтярівська, 39.
Автореферат розісланий 20.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Ільєнко Б.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Виробництво залізного порошку є багатоскладовою технологією з використанням високо- та середньо- температурних процесів. В сучасних умовах спостерігається зростання цін на енергетичні та сировинні ресурси, тому є актуальним дослідження технологій виробництва залізного порошку з точки зору використання енергії.
Для підвищення енергетичної ефективності технології виробництва залізного порошку є достатні резерви, тому що при розробці або удосконаленні технологій на перше місце ставлять досягнення потрібної якості продукції, менше уваги приділяючи тому, за якої енергетичної ціни задовільний результат досягнуто.
90% світового виробництва залізного порошку припадає на два способи, а саме: диспергування перегрітого залізо-вуглецевого стопу або карботермічного відновлення оксидів заліза, переважно карботермічним способом. Тому актуальним є енерготехнологічне вдосконалення саме цих технологій. Основою для зниження питомих енергетичних витрат на окремих стадіях цих технологій є комплексний метод теоретичного та експериментального дослідження із застосуванням законів технічної та хімічної термодинаміки, тепло-масообміну, газодинаміки.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Ця робота виконувалась у рамках науково-дослідної роботи "Розробити наукові основи та технології отримання особливо чистих залізних порошків з суперконцентратів та обгрунтувати оптимальні витрати технологічних атмосфер при відпалі порошків та спіканні виробів", проект ДКНТ 05.55.01/002-92 та у рамках міждержавної науково-технічної програми між Україною та Індією "Розробка наукових основ, обладнання та технології отримання особливо чистих відновлених залізних порошків (на основі унікальних індійських концентратів "Blue Dust". Проект МЕ-1, 1993-1996).
Мета і задачі роботи. Мета - підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів при виробництві залізного порошку за рахунок розробки і впровадження нових та удосконалення існуючих технологічних способів реалізації процесу. Для цього необхідно виконати наступні задачі:
1. Використати метод енерготехнологічного дослідження діючого виробництва залізного порошку з метою виокремлення найбільш енергоємних стадій процесу, як об'єктів для вдосконалення.
2. Дослідити процеси приготування залізо-вуглецевого стопу з більш повним використанням тепла хімічної енергії окислення домішок вторинного чавуну.
3. Дослідити розподіл енергетичних витрат і на цій основі визначити основні закономірності отримання порошку-сирцю методом диспергування. На базі цього дослідження розробити ефективний метод диспергування.
4. Теоретично та експериментально дослідити основні закономірності процесів масообміну в процесі відпалу-декарбонізації та на цій основі розробити ефективний спосіб інтенсифікації масообміну за вуглецем на стадії відпалу-декарбонізації порошку-сирцю та модернізувати піч СКН-8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗАЛІЗНОГО ПОРОШКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок