Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,39 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені К.Д. УШИНСЬКОГО
ПРОКОФ’ЄВА МАРИНА ЮРІЇВНА
УДК 378:373.3:371.13
ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Республіканському вищому навчальному закладі „Кримський гуманітарний університет” (м. Ялта), Міністерство освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
ГЛУЗМАН ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Республіканський вищий навчальний заклад „Кримський гуманітарний університет” (м. Ялта), ректор
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: - доктор педагогічних наук, професор
ЛИТВИНЕНКО СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА,
Рівненський державний гуманітарний університет, професор кафедри вікової та педагогічної психології
кандидат педагогічних наук, доцент
ПЄТУХОВА ЛЮБОВ ЄВГЕНІВНА,
Херсонський державний університет, декан факультету дошкільної та початкової освіти, доцент кафедри педагогіки дошкільного виховання та початкового навчання
Захист дисертації відбудеться „ 27 „березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „ 15„ лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сьогодні вища освіта й наука виступають вирішальними чинниками суспільного розвитку, тісно пов’язаними з Болонським процесом, що є методологічним орієнтиром інтеграції і демократизації освіти. Для вищої школи XXI століття характерні інтеграційні процеси, спрямована на формування фахівців-професіоналів, які мають глибокі фундаментальні теоретичні знання й практичну підготовку. Численні зовнішні й внутрішні фактори ініціюють процеси інтеграції, визначають їх як провідну закономірність розвитку педагогіки, що знаходить своє віддзеркалення у працях багатьох дослідників (О.С. Бєлкін, А.П. Бєляєва, М.М. Берулава, О.В. Глузман, Г.І. Ібрагімов, Ю.С. Тюнников, Л.Д. Федотова, І.П. Яковлев).
У світовій педагогіці значна увага приділяється проблемам педагогічної інтеграції (А. Блум, Ф. Бест, В. Брецинка, Дж. Брунер, Р. Вінкель, Р. Вінтроп, Р. Гагне, Л. Клінберг, Д. Лазарев, Ч. Мазяж, О. Міхай, Р. Нойнер, В. Роглічек, Р. Славін, Р. Стівенсон, К.-Г. Тамашевські, А. Хорват), яка є явищем, що обумовлене поліфункціональним характером педагогічних категорій, поліморфічністю самої педагогічної інтеграції й гетерогенною природою виконуваних нею функцій і завдань. У зв'язку з цим інтеграція може виступати як: закономірність, тенденція, принцип, методологічний інструментарій або засіб удосконалення педагогічного процесу.
Модернізація сучасної системи освіти припускає розробку єдиної освітньої стратегії для усіх її ланок. У Законі “Про освіту” підкреслюється значущість наступності ступенів освіти для гармонійного розвитку особистості. Проблема наступності в навчанні та вихованні дітей дошкільного й молодшого шкільного віку є однією з актуальних у педагогічній теорії і практичній діяльності сучасної неперервної освіти. Поняття наступності, перспективності й спадкоємності між двома освітніми ланками (дошкільною і початковою) учені розглядають як взаємопов’язані та взаємообумовлені (А.М. Богуш). Для створення життєздатної системи безперервного навчання і виховання, досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного духовного зростання особистості важливо створити сприятливі умови для переходу дитини від однієї освітньої ланки до іншої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок