Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОУКЛАДНИХ СУДЕН З КОРПУСОМ ПОНТОННОГО ТИПУ І З S-ПОДІБНИМ СПОСОБОМ УКЛАДАННЯ ПІДВОДНОГО ТРУБОПРОВОДУ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОУКЛАДНИХ СУДЕН З КОРПУСОМ ПОНТОННОГО ТИПУ І З S-ПОДІБНИМ СПОСОБОМ УКЛАДАННЯ ПІДВОДНОГО ТРУБОПРОВОДУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОУКЛАДНИХ СУДЕН З КОРПУСОМ ПОНТОННОГО ТИПУ І З S-ПОДІБНИМ СПОСОБОМ УКЛАДАННЯ ПІДВОДНОГО ТРУБОПРОВОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ
імені адмірала Макарова
Лєкарев Геннадій Вікторович
УДК 629.563.6.001.63
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОУКЛАДНИХ
СУДЕН З КОРПУСОМ ПОНТОННОГО ТИПУ І З S-ПОДІБНИМ
СПОСОБОМ УКЛАДАННЯ ПІДВОДНОГО ТРУБОПРОВОДУ
Спеціальність 05.08.03 – Механіка та конструювання суден
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Миколаїв – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі океанотехніки та кораблебудування Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Раков Олексій Іванович,
Севастопольський національний технічний університет,
професор кафедри океанотехніки та кораблебудування
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Коробанов Юрій Миколайович,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, завідувач кафедри конструкції корпусу корабля.
кандидат технічних наук, доцент
Билим Володимир Миколайович,
Державне підприємство ЦКБ “Чорноморець” Міністерства промислової політики України, м. Севастополь,
начальник відділу системного проектування
Провідна установа:
Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 21 березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01 Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9, ауд. 360.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий 15 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 38.060.01 доктор технічних наук, професор С.С. Рижков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Залежність України від імпорту нафти і газу загрожує енергетичній стабільності нашої країни і її національній безпеці. Обсяги споживання природного газу в Україні за останні роки становлять понад 70 млрд. м3/рік (76,3 млрд. м3 в 2003 р.), а нафти – 20 млн. т/рік. За прогнозами, споживання газу в 2010 р. складе 76 млрд. м3, до 2020 р. зросте до 86 млрд. м3, а до 2030 р. – до 91 млрд. м3. Обсяги переробки нафти будуть становити в 2010, 2020 і 2030 р. відповідно 20,2, 26,4 і 30,7 млн. т. На цей час країна видобуває самостійно 24 - 25% газу і майже 20% нафти від власної потреби.
Відповідно на збільшення обсягів видобутку спрямована “Національна програма розробки вуглеводневих ресурсів українського сектора Чорного й Азовського морів”, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року №1141. Отже, розробка перспективних родовищ нафти і газу на шельфі України є однією з найважливіших задач розвитку паливно-енергетичного комплексу країни. Для виконання цієї задачі необхідно також вирішити проблему транспортування вуглеводнів від родовищ до берегових баз. Трубоукладні судна (ТУС) дозволяють вирішити відповідну задачу трубопровідним транспортом, що може служити як для доставки власної вуглеводневої сировини від родовищ на шельфі України до берегових баз, так і для транзиту нафти і газу в Європу.
Створенню ТУС в Україні заважає відсутність достатнього досвіду щодо їх проектування і побудови, а також мала кількість опублікованих робіт, необхідних для раціонального проектування суден такого типу, що пояснюється закритістю інформації щодо ТУС закордонної побудови.
Актуальність теми полягає в тому, що пропонована дисертаційна робота вирішує задачу створення теорії і практики проектування ТУС, тобто створення методології вибору основних характеристик ТУС і дослідження їхнього впливу на ефективність експлуатації ТУС.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота узагальнює результати досліджень, виконаних з тематики Національної програми України "Дослідження і використовування ресурсів Азово-Чорноморського басейну" в рамках держбюджетної НДР "Технопарк" по координаційному плану Міністерства освіти і науки України (1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ТРУБОУКЛАДНИХ СУДЕН З КОРПУСОМ ПОНТОННОГО ТИПУ І З S-ПОДІБНИМ СПОСОБОМ УКЛАДАННЯ ПІДВОДНОГО ТРУБОПРОВОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок