Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу “ліцей – педагогічний університет”

Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу “ліцей – педагогічний університет”

Назва:
Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу “ліцей – педагогічний університет”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
Тютюн Любов Андріївна
УДК 373.58+378.14
Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу
“ліцей – педагогічний університет”
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Кадемія Майя Юхимівна,
кафедра інформаційних технологій та інноваційних методик навчання, доцент, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Тверезовська Ніна Трохимівна,
лабораторія інноваційно-інформаційних систем і технологій та дистанційного навчання, завідувач, Інститут професійно-технічної освіти АПН України, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, професор,
Петрук Віра Андріївна,
кафедра вищої математики, професор, Вінницький національний технічний університет, м. Вінниця
Захист відбудеться 19 червня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м.Вінниця, вул Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м.Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розісланий 17 травня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Зміни в соціально-економічному розвитку України, інформатизація та технологізація суспільства, нові економічні структури та якісно нові виробничі відносини в державі вимагають подальшого розвитку освіти, зміцнення її зв’язку з життям, її цілеспрямованості і практичної результативності. Це потребує кардинальних змін у системі середньої та вищої освіти, підготовки вчителя нової генерації, мобільного і конкурентоспроможного на ринку освітніх послуг. Розв’язання цього завдання вимагає визначення концептуальних довгострокових стратегій щодо подальшого вдосконалення та розвитку педагогічної освіти.
Для розвитку сучасного виробництва в умовах ринкової економіки має практичне значення підготовка майбутніх учителів математики нової формації, які мають високий професійний рівень та практичні навички роботи з комп’ютером, з інформаційними засобами; можуть професійно організувати та проводити заняття з учнями на засадах новітнього педагогічного досвіду, з упровадженням новітніх технологій, що дозволить випускнику свідомо обрати майбутню професію.
У нових соціально-економічних умовах розвитку України й у зв’язку з реформуванням системи освіти посилюються вимоги до забезпечення наступності в діяльності загальної середньої і вищої школи. Одним із актуальних напрямів вирішення даної проблеми є вирішення питань, пов’язаних з наступністю змісту навчання в ліцеях і педагогічних вищих навчальних закладах (ВНЗ), у тому числі на матеріалі викладання такої дисципліни, як математика.
У загальнопедагогічному аспекті проблема наступності досліджувалась й раніше. Значний внесок у дослідження наступності в навчанні зробили знані психологи і педагоги, методисти, зокрема Б.Г. Ананьєв, С.Я. Батишев, А.Д. Бондар, А.К. Бушля, П.Я. Гальперін, Ш.І. Ганелін, С.М. Годнік, С.У. Гончаренко, Р.С. Гуревич, В.В. Давидов, О.С. Дубинчук, А.А. Киверялг, Г.С. Костюк, Ю.А. Кустов, А.М. Кухта, Н.Д. Мацько, Н.О. Менчинська, Л.С. Рубінштейн, І.Ф. Тесленко та ін. У своїх дослідженнях науковці роблять спробу дати наукове обґрунтування визначення наступності в педагогічному процесі, розглядають наступність в організації навчальної роботи школи, в самостійній навчальній роботі учнів середньої загальноосвітньої школи (СЗШ) і студентів ВНЗ, в професійно-технічній і вищій школі, в загальноосвітній і професійній школі та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу “ліцей – педагогічний університет”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок