Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ СТЕРЖНІВ ПЕРІОДИЧНОЇ СТРУКТУРИ

КОЛИВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ СТЕРЖНІВ ПЕРІОДИЧНОЇ СТРУКТУРИ

Назва:
КОЛИВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ СТЕРЖНІВ ПЕРІОДИЧНОЇ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ІМЕНІ С.П.ТИМОШЕНКА
ШУЛЬГА Олександр Миколайович
УДК 539.3:534.1
КОЛИВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ СТЕРЖНІВ
ПЕРІОДИЧНОЇ СТРУКТУРИ
Спеціальність 01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Баженов Віктор Андрійович
Київський національний університет
будівництва і архітектури, перший проректор,
завідувач кафедри будівельної механіки
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Кубенко Веніамін Дмитрович
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
заступник директора, завідувач відділу теорії коливань
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Мукоєд Анатолій Петрович
Киівський національний університет ім.Тараса Шевченка,
доцент кафедри математичних методів еколого-
економічних досліджень
Провідна установа Інститут математики НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться “_26_” _вересня_ 2000 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул.Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ, вул.Нестерова, 3.
Автореферат розісланий “_25_” _липня_ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Чернишенко І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природні і цілеспрямовано створені регулярні структури притаманні кристалічним твердим тілам, геофізичним утворенням, шаруватим, волокнистим і зернистим композитним матеріалам, армованим залізобетонам, радіотехнічним багатоелементним утворенням з ємностей, індуктивностей і резисторів, багатошаровим акустичним і оптичним (електромагнітним) фільтрам, перфорованим пластинам і оболонкам, підкріпленим ребрами жорсткості тонкостінним обшивкам, шаруватим пластинам і оболонкам з сотовими, гофрованими і складчатими заповнювачами, сітковим і вантовими перекриттям, будівельним каркасним конструкціям. Розвиток методів дослідження і вивчення закономірностей перебігу процесів в регулярних структурах має важливе фундаментальне і прикладне значення. Для аналізу процесів в неоднорідних регулярних структурах розвинуті континуальні і структурні (кусково-неоднорідні) моделі. Найбільш розвинутою континуальною моделлю регулярних структур є континуальна теорія першого порядку, в рамках якої неоднорідна структура моделюється квазіоднорідною системою з приведеними (ефективними) характеристиками, визначеними по певному алгоритму через параметри вихідної структури. Такий підхід дозволяє розв’язати широкі класи важливих задач науки, техніки і будівництва для слабоградієнтних у порівнянні з характерним розміром структури процесів (довгі хвилі, низькочастотні коливання та інш.). Притаманні регулярним структурам специфічні особливості проявляються для динамічних процесів з формами коливань, співмірними з характерними розмірами регулярної структури, і можуть бути в повній мірі описані тільки в рамках структурних (кусково-неоднорідних) моделей. Такі моделі розвинуті в теорії коливань кристалічних решіток, в теорії поширення акустичних, електромагнітних, пружних хвиль в стратифікованих періодичних середовищах. Коливання і хвилі в вироджених пружних системах з періодичними механічними характеристиками на рівні структурних моделей систематично не вивчалися.
Зв’язок роботи з науково-дослідними темами і програмами. Дослідження по темі дисертації ввійшли в науково-дослідну роботу №1 ДБ-99 Київського національного університету будівництва і архітектури по програмі Міністерства освіти України і частково підтримані грантами GSU061084, GSU071128 Міжнародної науково-освітньої програми.
Мета і задачі дисертаційної роботи полягають в розробці теорії і аналізу закономірностей вільних гармонічних коливань неоднорідних стержнів періодичної структури з лінійними та кутовими пружними і жорскими в’язями і зосередженими масами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОЛИВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ СТЕРЖНІВ ПЕРІОДИЧНОЇ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок