Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЛІЦІЯ ХАРКІВЩИНИ у 1917-1930 рр.

МІЛІЦІЯ ХАРКІВЩИНИ у 1917-1930 рр.

Назва:
МІЛІЦІЯ ХАРКІВЩИНИ у 1917-1930 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
КОЦАН ІГОР ДМИТРОВИЧ
УДК 351.74(477)
МІЛІЦІЯ ХАРКІВЩИНИ
у 1917-1930 рр.
Спеціальність 12.00.01. - теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
Ярмиш Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх
справ, в.о. ректора
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Михайленко Петро Петрович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри кримінального права;
кандидат юридичних наук, професор
Маймескулов Леонід Миколайович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права
Провідна установа - Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ історико-правових досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “17” жовтня 2003 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “15” вересня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Українське суспільство в основу свого існування заклало основні принципи правової держави, що знайшли своє закріплення в Конституції України. Принципове значення для досягнення її стандартів має захист прав і свобод громадян. Цій головній меті підпорядковано і реформування системи МВС України. У процесі сьогоднішньої реорганізації міліції з метою раціонального рішення практичних питань доцільно насамперед досліджувати власне минуле. Адміністративна реформа, розвиток місцевого самоврядування з необхідністю ставлять перед сучасними органами внутрішніх справ завдання наближення їх до населення, створення місцевої (муніципальної) міліції, розробки оптимальної організаційної моделі та належних правових засад діяльності її регіональних структур, у тому числі низової ланки – міськрайліноргану внутрішніх справ. Відтак, сьогоднішні завдання вимагають урахування історичного досвіду, того позитивного і негативного, що накопичено вітчизняними органами внутрішніх справ протягом історії їх розвитку.
Перед українською історико-юридичною наукою стоїть широке коло проблем, розв’язання яких створить теоретичне підґрунтя для виконання завдань сучасного державного будівництва. Цю роботу необхідно здійснювати з урахуванням того, що багато сторінок вітчизняної історії були перекручені в цілях відповідності класовому підходу, в угоду ідеологічним догматам. Роботи багатьох авторів, визнаних тоталітарною державою ворожими чи ідейно чужими, у тому числі й українських, знаходилися в спецсховищах, більшість архівних документів було засекречено, а деякі проблеми і зовсім перебували під забороною, що на державному рівні вело до неправильних історико-правових оцінок подій і особистостей. До числа таких малодосліджених тем із повним правом можна віднести історію органів внутрішніх справ і зокрема міліції.
Вивчення історії міліції в умовах кардинальних соціально-політичних змін, неодноразових спроб державотворення на території України, здійснюваних різними політичними силами, потім переходу до нової економічної політики з її елементами ринкової економіки та згортання непу важливо проводити на регіональному рівні. Це створює можливість для детального дослідження правозостосовчої практики, того, яким чином особливості правового регулювання та організаційної будови відображалися безпосередньо на діяльності міліції в досліджуваний період. Важко знайти кращий подібний приклад, ніж міліція Харківщини, регіону, який мав у своєму складі столичне місто – крупний центр економічного, соціального, культурного життя України досліджуваного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІЛІЦІЯ ХАРКІВЩИНИ у 1917-1930 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок