Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Врожай та якість продукції льону-довгунця залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман

Врожай та якість продукції льону-довгунця залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман / сторінка 3

Назва:
Врожай та якість продукції льону-довгунця залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Вони викладені також в "Рекомендаціях по використанню вуглеамонійних солей в сільському господарстві".
Структура та обсяг дисертації. Дисертація викладена на 122 сторінках машинописного тексту, складається з вступу, чотирьох розділів, висновків та рекомендацій виробництву, включає 24 таблиці, 15 рисунків в тексті, 18 таблиць в додатках, містить список використаних джерел із 181 найменувань.
ЗМІСТ РОБОТИ
Огляд наукової літератури
В розділі подано огляд літератури з ботанічної характеристики та біологічних особливостей льону-довгунця, ролі мінерального живлення в його онтогенезі, впливу форм азотних добрив на ріст і розвиток рослин, використання вуглеамонійної солі і стимуляторів росту за вирощування різних сільськогосподарських культур, в тому числі і льону-довгунця.
Умови, матеріал та методика проведення дослідів
Польові досліди проводили в 1995-1998 рр. в дослідному господарстві “Грозинське” Інституту сільського господарства Полісся УААН, лабораторні аналізи рослин і грунту та технологічний аналіз зразків льоносоломи й волокна здійснювали в агрохімічній та технологічній лабораторіях цього ж Інституту.
Досліди закладали на типових для Поліської зони України дерновосередньопідзолистих пилувато-супісчаних грунтах з товщиною орного шару 18-20 см. Вміст гумусу в орному шарі дорівнював (по Тюріну) – 1,2-1,4%, сума поглинних основ – 2,65 мг-екв. на 100 г грунту, гідролітична кислотність – 1,78-1,85 мг-екв., рухомих форм фосфору (по Кірсанову) було 10,3-10,8, калію (по Масловій) – 11,5-12,0 мг на 100 г грунту, рН сольове становило 5,5-5,8. Виробничий дослід закладали на дерново-підзолистому супісчаному грунті з вмістом гумусу 1,1-1,3%, рухомого фосфору – 10,1, калію – 11,5 мг на 100 г грунту, рН сольове було 5,0-5,5.
Метереологічні умови у роки проведення дослідів були різними, однак малосприятливими для вирощування льону. Так, в 1995-1996 рр. у період від сходів до бутонізації опадів було мало і рослини страждали від нестачі вологи, до того ж у 1995 р. до фази “ялинка” стояла прохолодна погода. У 1997 р. посуха відчувалась від сівби до фази “ялинка”, а в 1998 р. – в період сходи-ялинка та при бутонізації-квітуванні рослин.
В лабораторно-польових та виробничих дослідах сівбу здійснювали насінням першого класу районованого сорту Могильовський 2. За вирощування льону дотримувались вимог інтенсивної технології. Посіви розміщували після озимої пшениці, що йшла по пласту багаторічних трав. Основний обробіток грунту здійснювали за типом напівпару. Він включав оранку плугом ПН-4-35 на глибину орного шару в другій чи третій декаді серпня та культивацію культиватором КПС-4 з вирівнюючими органами. Під оранку вносили фосфорно-калійні добрива. Передпосівний обробіток полягав у мілкому рихленні грунту зчіпкою з тяжких БЗТС-1,0 і середніх БЗСС-2,0 борін в 2-4 сліди.
Добрива вносили в дозі N30-60P90K120 – фосфорно-калійній восени, азотні навесні згідно схеми дослідів. Сіяли льон в лабораторно-польовому досліді сівалкою СН-16, у виробничому – СЗЛ-3,6. Норма висіву - 23,5 млн. схожих насінин на 1 га.
Насіння перед сівбою протруювали та обробляли стимулятором триман за схемою досліду. При з’явленні повних сходів здійснювали обприскування проти льонової блохи децисом з витратою препарату 2 літри на гектар. Проти бур’янів посіви в фазі “ялинка” обробляли сумішшю гербіцидів – шогун у дозі 1,0 л/га та препарата – 1 (хардін) – 80 г/га. Внесення азотних добрив та обробку посівів стимулятором триман в період вегетації льону здійснювали відповідно зі схемами дослідів.
Льон вибирали в кінці ранньої жовтої стиглості в лабораторно-польовому досліді вручну, в виробничому – льонокомбайном, після якого льоноворох підсушували на сушарці, а потім обмолочували на молотарці.
Досліди проводили за нижченаведеними схемами:
Дослід 1. Характер росту та розвитку льону, урожай та якість льонопродукції за різних доз та строків внесення вуглеамонійної солі.
1. Аміачна селітра, N30 (контроль); 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Врожай та якість продукції льону-довгунця залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок