Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стандартизація і оцінка КОМФОРТНОСТІ ЖИТЛА

Стандартизація і оцінка КОМФОРТНОСТІ ЖИТЛА

Назва:
Стандартизація і оцінка КОМФОРТНОСТІ ЖИТЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський Національний університет
будівництва і архітектури
Літошенко Ганна Володимирівна
УДК 728.2
Стандартизація і оцінка КОМФОРТНОСТІ ЖИТЛА
Спеціальність 18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам‘яток архітектури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ-2004


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Київському Національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат технічних наук, доцент
Товбич Валерій Васильович,
Київський Національний університет будівництва і архітектури,
завідувач кафедри “Інформаційних технологій в архітектурі”
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
Ніколаєнко Володимир Анатолійович,
Полтавський національний технічний університет ім.Ю.Кондратюка, професор кафедри дизайну архітектурного середовища
кандидат архітектури
Доценко Тетяна Андріївна,
ТАМ “Т.Доценко”, директор
Провідна установа
Харківський Державний технічний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м.Харків
Захист відбудеться 23 грудня 2004 року о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.02 при Київському Національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський пр.31, ауд.466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський пр.31
Автореферат розісланий 23 листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тімохін В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дослідження. В умовах соціально-політичних і економічних перетворень, що відбуваються в Україні, виникають нові тенденції у розвитку архітектурної теорії і практики. Проблеми задоволення потреби у житлі і удосконалення житлового середовища лишаються одними з основних проблем нашого суспільства. Визнання житла однією з першочергових потреб людини підтверджене результатами роботи спеціальної комісії по житловим проблемам при ООН (Habitat), викладеними на Другій Всесвітній конференції ООН у 1996р. Ключове значення реалізації права громадян України на житло проголошено у Конституції України (ст.47-48) і підтверджене, зокрема, розробкою Концепції державної житлової політики (схвалена постановою ВР за №254/95 від 30.06.1995). Першочергове значення має розвиток нових напрямків теоретичних досліджень і практичних розробок у галузі проектування і будівництва житла, підвищення ефективності житлового будівництва та експлуатації житлових об‘єктів. Зараз житлові нормативи та стандарти більшості країн являють собою досить розвинену систему документів, що регулюють різні аспекти діяльності по створенню та експлуатації житла.
Розвиток вітчизняного житлового будівництва, напрямки наукових досліджень у галузі проектування житла у радянський період носили відбиток планової економіки. Прагнення забезпечити міське населення рівними житловими умовами з максимальною економією коштів стимулювали розвиток досліджень у напрямку пошуку мінімального житлового простору, найбільш економічних архітектурно-конструктивних рішень, уніфікації елементів житлових споруд, індустріалізації житлового будівництва. Вітчизняними вченими було розроблено численні методи підвищення ефективності проектних рішень житла.
Нормативні документи у галузі проектування і будівництва житла, розроблені за часів СРСР, відрізняються від аналогічних документів, прийнятих в країнах з ринковою економікою, надзвичайною детальністю вимог до житла і процесів, пов‘язаних з його спорудженням та експлуатацією.
За умов зміни ставлення до житла, яке стало товаром, лишається актуальною проблема встановлення мінімальних вимог до житла, яким має бути забезпечене населення, а також постає проблема диференціації житлових об‘єктів за рівнем комфортності. На зміну житловим будинкам, що зводилися з розрахунку на масового споживача за кошти держави, прийшло розмаїття проектних рішень, розрахованих на різні фінансові можливості і потреби майбутніх мешканців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стандартизація і оцінка КОМФОРТНОСТІ ЖИТЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок