Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МЕЛІОРАЦІЇ ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОНУКЛІДАМИ ГРУНТІВ ВНЕСЕННЯМ МЕЛІОРАНТІВ У СУСПЕНЗІЙНОМУ СТАНІ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МЕЛІОРАЦІЇ ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОНУКЛІДАМИ ГРУНТІВ ВНЕСЕННЯМ МЕЛІОРАНТІВ У СУСПЕНЗІЙНОМУ СТАНІ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МЕЛІОРАЦІЇ ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОНУКЛІДАМИ ГРУНТІВ ВНЕСЕННЯМ МЕЛІОРАНТІВ У СУСПЕНЗІЙНОМУ СТАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Клименко Олександр Миколайович
УДК631.6.438
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МЕЛІОРАЦІЇ
ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОНУКЛІДАМИ ГРУНТІВ ВНЕСЕННЯМ
МЕЛІОРАНТІВ У СУСПЕНЗІЙНОМУ СТАНІ
06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації,
технічні науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Рівненському державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор Лико Дарія Василівна, Рівненський державний гуманітарний університет МОН України, завідувач кафедри біології та прикладної екології .
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, член кореспондент УААН
Ромащенко Михайло Іванович, Інститут гідротехніки і меліорації ААН України , перший заступник директора.
кандидат технічних наук, професор
Тишенко Олексій Іванович, Державний інститут управління та економіки водних ресурсів, завідувач кафедри
водопостачальних систем і природоохорони
Провідна установа: | Інститут гідромеханіки НАН України
Захист відбудеться " 31 " січня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.47.104.01 при Рівненському державному технічному університеті за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного технічного університету, 33000, м. Рівне, вул. Приходька 11.
Автореферат розісланий " 26 " грудня 2001року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент, к. т.н. |
Востріков В.П
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відновлення родючості грунтів, порушених виробничою діяльністю людини, в тому числі таких, що зазнали дегуміфікації, фізичної, хімічної деградації та забруднених радіонуклідами, потребує проведення компенсаційних заходів. Особливої уваги для поліпшення агроекологічного стану цих грунтів заслуговує використання меліорантів. Як відомо, меліоранти вносять в грунти з низьким вмістом гумусу (біогумус), в кислі та лужні грунти (вапно, гіпс), в низинні торфовища (супісок, глину), в грунти забруднені радіонуклідами - сорбенти (суглинки, мергель, туфи та ін). Норми внесення названих меліорантів коливаються в межах від 10 до 400 т/га, а основним способом їх внесення є поверхневий розкид з наступною оранкою (С.Т.Вознюк, Г.А.Мазур, Д.В.Лико, М.Й.Шевчук, А.В. Гурин).
Більш екологічним і економічним зарекомендував себе спосіб внесення меліорантів і сорбентів в грунти у вигляді розчинів та суспензій з використанням спеціальних машин типу: АВВ-Ф-2,8; РЖТ-8; РЖТ-16; МВМ-10. Проте в останні роки встановлено, що у названих машин виявлені істотні недоліки, а саме: в них відсутні ефективні системи розмиву та перемішування меліорантів.
Поряд з цим встановлено, що приготування меліорантів (розмив та перемішування в ємності) для внесення в рідкому стані характеризується складними явищами: широким діапазоном величини вихідного матеріалу; стисненими умовами падіння часток і, як результат, механічною взаємодією між ними; турбулентним характером руху потоку та нерівномірністю його поля швидкостей (М.Д. Бардский, Л.Г.Подкосов, Б.В.Кізельватор, Г.Н.Абрамович, І.М.Коновалов, О.Я.Олійник, О.А.Сиротинський, М.І Ромащенко). При цьому слід зауважити, що сучасний машинно-тракторний парк, за винятком машин АВВ-Ф-2.8 та МВМ-10, нездатний реалізовувати технології одночасного приготування та внесення деяких меліорантів в грунти на різну глибину.
Невирішеними залишаються питання обгрунтування складу меліорантів, які потрібно вносити в грунти, забруднені радіонуклідами, з урахуванням показників їх агроекологічного стану.
У зв'язку з цим, виникає потреба в розробці нової технології внесення меліо- рантів, яка включає визначення складу сумішей меліорантів, ефективний їх розмив, транспортування до поля та внесення суспензій в грунти на різну глибину. Особливої уваги при цьому заслуговує вивчення технологічних процесів, параметрів технології приготування та внесення суспензійно-колоїдних меліорантів, а також розробка пристроїв розмиву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МЕЛІОРАЦІЇ ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОНУКЛІДАМИ ГРУНТІВ ВНЕСЕННЯМ МЕЛІОРАНТІВ У СУСПЕНЗІЙНОМУ СТАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок