Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання неперервних динамічних систем нецілого порядку на основі некласичного Операційного підходу

Моделювання неперервних динамічних систем нецілого порядку на основі некласичного Операційного підходу

Назва:
Моделювання неперервних динамічних систем нецілого порядку на основі некласичного Операційного підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,22 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
Рибнікова Ганна Михайлівна
УДК 681.3
Моделювання неперервних динамічних систем нецілого порядку на основі некласичного Операційного підходу
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні гібридних моделюючих та керуючих систем в енергетиці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Науковий керівник доктор технічних наук, старший науковий співробітник
СІМАК Лілія Олексіївна,
Відділення гібридних моделюючих та керуючих систем в енергетиці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, головний науковий співробітник
САУХ Сергій Євгенович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент
Вишневецький Володимир Іванович,
Національний транспортний університет, м. Київ, доцент кафедри електроніки та обчислювальної техніки.
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної математики,
м. Київ
Захист відбудеться “ -28 ” вересня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою:
м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою:
м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Семагіна Е.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з важливих наукових проблем є розв’язок задачі аналізу та прогнозу поведінки об’єкта вивчення у часі та просторі на основі певних знань про його початковий стан. В якості об’єкта дослідження дисертаційної роботи розглянуто неперервні динамічні системи з зосередженими параметрами, поведінка яких підпорядковується деякому інтегро-диференціальному рівнянню зі сталими та змінними коефіцієнтами в звичайних похідних та похідних дробового порядку.
Дослідження динамічних систем дробового порядку стало особливо актуальним, оскільки з’явилась велика кількість публікацій, в яких описується апарат дробових похідних при математичному моделюванні широкого класу об’єктів та процесів із різноманітних галузей науки і техніки. Диференціальні рівняння нецілого порядку є незвичайними об’єктами, для яких методи аналізу тільки розробляються. Поряд з класичним підходом (перетворення Лапласа, z-перетворення) при моделюванні динамічних систем в останній час застосовуються некласичні операційні методи, де використовується представлення сигналів узагальненими поліномами на основі ортогональних локально-імпульсних базисних функцій. В основі операційних методів лежить ідея про взаємнооднозначну заміну функцій з первісного простору їх представленнями в деякому операційному просторі, що дозволяє алгебраїзувати інтегро-диференціальні рівняння, якими описуються динамічні процеси і системи. Особливо це актуально для систем нецілого порядку.
Розглянуті в роботі операційні методи вивчались раніше, та є напрямком досліджень Відділення моделюючих та керуючих систем в енергетиці ІПМЕ ім. Г.Є. Пухова НАН України. Академіком Г.Є. Пуховим і його послідовниками (Саухом С.Є., Семагіной Е.П., та ін.) запропоновано метод диференціальних тейлоровських перетворень, в основі якого полягає представлення сигналів нескінченними степеневими рядами.
Блочно-імпульсна апроксимація, та розроблений на її основі інтерполяційно-екстраполяційний метод, розглядаються в роботі в якості операційного числення некласичного типу, що є розповсюдженим апаратом аналізу сигналів і систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моделювання неперервних динамічних систем нецілого порядку на основі некласичного Операційного підходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок