Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА БІОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ЛІСІВ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ КИЇВЩИНИ

ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА БІОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ЛІСІВ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ КИЇВЩИНИ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА БІОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ЛІСІВ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ КИЇВЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут агроекології
Української академії аграрних наук
КОЧЕРГА МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 631.95:630
ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА БІОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ
ЛІСІВ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ КИЇВЩИНИ
03.00.16 – екологія
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
 
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: |
доктор біологічних наук, професор
Гордієнко Михайло Іванович,
Національний аграрний університет, професор кафедри лісових культур та лісової фітопатології
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук
Бондар Анатолій Омелянович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри лісівництва і мисливствознавства
доктор сільськогосподарських наук
Юрчак Лариса Дем'янівна,
Національний ботанічний сад
ім. М.М.Гришка НАН України, головний науковий співробітник відділу алелопатії
Захист відбудеться 7 листопада 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, Київ-143, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту агроекології за адресою: м. Київ, вул. Метрологічна, 12
Автореферат розісланий “5” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.В.Чабанюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до вимог концепції сталого розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992), порівняно з економічним значенням лісів тепер пріоритет надається їх екологічній ролі на локальному, регіональному та глобальному рівнях. Тому інтенсивність лісокористування не повинна знижувати продуктивність і біологічну стійкість лісових екосистем. Велике значення має збереження лісового біорізноманіття, що потребує ширшого використання природного поновлення лісів. Водночас, тривале орієнтування лісокористування на економічні пріоритети зумовило заміну понад половини природних лісів України і регіону дослідження на лісові культури, певну трансформацію лісових екосистем, збіднення їхнього біорізноманіття, зниження біологічної стійкості та екологічної ролі в антропогенно порушених, забруднених радіонуклідами ландшафтах.
Значний вклад у розробку теоретичних положень і практичних методів підвищення продуктивності і біологічної стійкості лісів Полісся внесли Г.Д. Білий, В.А. Бузун, М.М. Гордієнко, В.П. Краснов, Д.Д. Лавриненко, П.В. Литвак, О.О.Орлов, Г.І. Редько, Є.В. Рябуха, В.К. М’якушко, О.Г. Черних та ін. Однак ці завдання досі не вирішені. Залишаються відкритими питання узгодження економічних і природоохоронних пріоритетів ведення лісового господарства в експлуатаційних лісах. Відповідно до міжнародних норм збалансованого лісокористування, для їх узгодження необхідно застосовувати екосистемний підхід. Це дозволяє адекватніше виявити негативні для лісу екологічні фактори серед складного комплексу чинників довкілля, а також визначити ефективні шляхи удосконалення системи ведення лісового господарства з урахуванням національних нормативів, наявних наукових пропозицій і практичного досвіду.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Теоретичні і практичні питання, що висвітленні в дисертації, є частиною бюджетного наукового проекту 110/53 “Розробити біолого-екологічні та технологічні основи інтенсифікації цільового лісовирощування та комплексної системи захисту лісів від шкідників і збудників хвороб” кафедри лісових культур та лісової фітопатології лісогосподарського факультету Національного аграрного університету. Окремі розділи дисертації виконано автором з власної ініціативи.
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень полягала у науковому обґрунтуванні лісогосподарських шляхів і методів підвищення загальної продуктивності та біологічної стійкості лісів Полісся та Лісостепу Київщини, які трансформовані в результаті впливу історичних, природних, соціально-економічних і технологічних факторів.
Досягнення поставленої мети передбачало вирішення таких завдань:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА БІОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ЛІСІВ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ КИЇВЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок