Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ

КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
РУДАКЕВИЧ ОКСАНА МИРОСЛАВІВНА
УДК 1(091) (477): 323.21+141
КОНЦЕПЦІЯ
КУЛЬТУРНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ
В УКРАЇНСЬКІЙ
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2006


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії Львівського національного університет імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Кашуба Марія Василівна,
Львівський національний університет, професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Гринів Олег Іванович,
Київський міжнародний університет, завідувач кафедри політології;
кандидат філософських наук, доцент Наконечний Роман
Андрійович, Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії й політології.
Провідна установа: Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України
(м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Захист відбудеться 19 квітня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська, 1), ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79 002, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розіслано "17" березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат філософських наук Сінькевич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. "Націоналізм", "національна ідея", "національна свідомість" – це нині чи не найчастіше вживані поняття у суспільствознавчій науці, хоча їх конкретний зміст кожен розуміє по-своєму. Політик, чи автор, який осмислює національну ідею, намагається дати власну відповідь на запитання, що таке нація чи націоналізм. Процеси творення української політичної нації, які проходять нині в суспільстві, відбуваються з врахуванням конкретних обставин сучасного українського життя, але надзвичайно важливим є й досвід західно- східноєвропейських держав, необхідне його теоретичне осмислення.
Актуальність дисертації випливає ще й із такої методологічної ситуації, коли сучасні дослідники націй і націоналізму стверджують, що більш правильно говорити про різновиди "націоналізму". Ця проблема має загальний характер, проте щодо української нації та націоналізму зокрема вона особливо гостра, як засвідчують публікації останніх років.
Доцільність даного дослідження пов'язана також з тим, що більшість загальноєвропейських націй поєднують у собі певні етнічні, політико-правові, соціальні та економічні характеристики. У цьому аспекті вони можуть розглядатися як більш "повні" за кількістю ознак, тобто їх можна розглядати як ідеальні типи (Макс Вебер). Водночас "культурні", або етнічні нації східноєвропейських недержавних народів (до часу здобуття ними державної незалежності) можна розглядати як "неповні" (Василь Лісовий). Оскільки Україна належить саме до останнього типу, то актуальність дослідження зумовлена необхідністю прослідкувати специфічність та особливості становлення українського культурницького націоналізму у другій половині ХІХ-на початку ХХ ст. у його органічній спорідненості з подібними видами націоналізму європейських країн. Зокрема, І.Кресіна, характеризуючи українську національну свідомість, стверджує, що нині є дві головні концепції нації – етнічна (східноєвропейська) і політична (західноєвропейська), а консолідуючим енергію нації чинником дослідниця вважає національну ідею, "якщо вона буде окреслена не в ідеологічній, а в етнонаціональній та загальнолюдській системі координат".
Інші сучасні українські дослідники національних проблем, які розглядають процес формування української нації, визнають, що поняття нації є змінним у часі. Нині більш популярне поняття "модерна нація", в якому прослідковується і спільність походження, і визнання своєї окремішності та сформована урбаністична культура (Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок