Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК ПІД ВПЛИВОМ СТРЕСОРНО-ШОКОГЕННИХ ФАКТОРІВ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ АНТИЦИТОКІНОВОГО СПРЯМУВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК ПІД ВПЛИВОМ СТРЕСОРНО-ШОКОГЕННИХ ФАКТОРІВ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ АНТИЦИТОКІНОВОГО СПРЯМУВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження) / сторінка 4

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК ПІД ВПЛИВОМ СТРЕСОРНО-ШОКОГЕННИХ ФАКТОРІВ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ АНТИЦИТОКІНОВОГО СПРЯМУВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 7 робіт, із них 4 у фахових наукових виданнях, рекомендованих ВАК України; 2 роботи – одноосібно; збірниках наукових праць – 1, матеріалах конференцій – 2, закордонних публікаціях – 1.
Структура дисертації. Дисертаційна робота викладена на 201 сторінках і складається з вступу, шести розділів, висновків, практичних рекомендацій, списку 274 бібліографічних джерел та додатків. Вона ілюстрована 15 фотографіями, 35 графіками та 18 таблицями. Бібліографічний опис літературних джерел, ілюстрації та додатки викладені на 63 сторінках машинописного тексту.
Основний зміст роботи.
Матеріали та методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань проведено дослідження на 150 білих безпородних статевозрілих щурах-самцях п’ятимісячного віку масою 100-120 г. Обґрунтуванням вибору тварин для даної роботи служить той факт, що щурі мають порівняно невеликий життєвий цикл, крім того, вони є тваринами безперервного росту. Це дозволило за короткий час простежити закономірності росту та формоутворення скелету. Як показали В.І. Махинько і В.Й. Нікітін (1987), швидкість обмінних процесів у білих щурів в 30 разів більша, ніж у людини, що дає можливість порівняти один день життя білих щурів з одним місяцем життя людини.
Імобілізаційний стрес моделювали шляхом трьохтижневої фіксації всіх кінцівок щура на стандартному станку. Усі тварини були розділені на 5 груп по 30 в кожній. Тварини всіх груп, крім п’ятої пербували в умовах імобілізаційного стресу. Всі тварини отримували харчування, яке включало в себе молоко 2,5% в кількості 200 мл/добу. Тваринам другої групи, разом з харчуванням давали трентал (пентоксифілін) з питною водою в концентрації 500 мг/л, що відповідає середній добовій дозі препарату 50 мг/кг маси щура. Тварини третьої групи отримували месулід у суспензії разом з питною водою у дозі 5 мг/кг маси. Тваринам четвертої групи вводили одночасно трентал і месулід з питною водою в концентрації 500 мг/л, та месулід – 5мг/кг. Тварини п’ятої групи утримувались в звичайних умовах віварію і були контрольними.
Поряд із з’ясуванням ролі цитокінів у патогенезі шоку та ПОН, з’явились дослідження, які переконливо демонструють антицитокінову направленість деяких препаратів, що використовувались з іншою метою. Це, перш за все, стосується тренталу (пентоксифіліну) і блокаторів фактора некрозу пухлин – месуліду і моваліса – інгібіторів циклооксигенази-ІІ, що попереджає ріст цитокінової активності лімфокінів, ейкозаноїдів та деяких простагландинів, тому ми вирішили використати саме ці препарати (Лисенко Г.І., Матюха Л.Ф., Теслюк Л.В., Бенда Т.М., 2000).
Тварин виводили з експерименту шляхом декапітації під тіопенталовим наркозом з наступним скелетуванням і подальшим виділенням плечових, стегнових і великогомілкових кісток. Кожну кістку зважували окремо, на аналітичних вагах ВЛР-200 з точністю до 0,01 мг. Остеометрію проводили за U.з точністю до 0,01 мм. Вимірювали найбільшу довжину кістки, ширину проксимального епіфіза, ширину середини діафіза, передньо-задній розмір (товщину) середини діафіза і ширину дистального епіфіза. Мікроскопічно вивчали компактну речовину діафіза плечової і стегнової кісток, проксимальний епіфізарний хрящ плечової і великогомілкової кісток, дистальний епіфізарний хрящ стегнової кістки і губчасту речовину сусідніх з даними хрящами метафізів.
Фрагменти кісток фіксували в 10розчині нейтрального формаліну, декальцинували у 3,7розчині ЕДТА і заливали целуїдинові блоки. Готували гістологічні зрізи товщиною 10-15 мкм, що забарвлювали гематоксилін-еозином і згідно ван Гізона. Експериментальний матеріал систематизовано.
Морфометричні дослідження діафіза проксимального і дистального кінців довгих кісток проводили за допомогою окулярного гвинтового мікрометра (МОВ - 1-15) за прийнятою методикою. Визначали абсолютну площу структур і кількісний підрахунок їх елементів за допомогою проекційної мікроскопічної установки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК ПІД ВПЛИВОМ СТРЕСОРНО-ШОКОГЕННИХ ФАКТОРІВ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ АНТИЦИТОКІНОВОГО СПРЯМУВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок