Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ І КРИТЕРІЇВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ КОМП`ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ У НАВЧАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ І КРИТЕРІЇВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ КОМП`ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ У НАВЧАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ І КРИТЕРІЇВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ КОМП`ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ У НАВЧАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,56 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім. О.М. МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
ПОЛЬКА НАДІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 613.955:681.3:371.69
ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ І КРИТЕРІЇВ
БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ КОМП`ЮТЕРНОЇ
ТЕХНІКИ У НАВЧАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
14.02.01 - Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2001
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України
Науковий консультант: доктор медичних наук, чл.-кор. АМН України Сердюк Андрій Михайлович (Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, директор)
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Беседіна Олександра Андріївна (м. Харків, Інститут охорони здоров`я дітей і підлітків АМН України, завідуюча лабораторією гігієни дітей шкільного віку та підлітків)
доктор медичних наук, чл.-кор. АПН України, професор Берзінь Валерій Іванович (м. Київ, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідуючий кафедрою гігієни дітей і підлітків)
доктор медичних наук, професор Агарков Володимир Іванович (м. Донецьк, Донецький медичний університет, завідуючий кафедрою соціальної гігієни).
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ країни, кафедра гігієни харчування і гігієни дітей і підлітків, м. Київ.
Захист відбудеться " 25 " травня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ-94, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, м. Київ, вул. Попудренка, 50
Автореферат розісланий " 19 " квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розширення інформатизації освіти характеризується переходом від епізодичного до систематичного використання персональних комп`ютерів (ПК) в навчальному процесі, збільшенням кількості навчальних предметів, у вивченні яких застосовується ПК, а також зменшенням віку дітей, що залучаються до навчання на ПК (Жалдак М.І., Биков В.Ю., Пилипчук А.Ю., 1998). Широкого розвитку набуває використання ПК в позакласній і позашкільній роботі, в побуті та в роботі з обдарованими дітьми і тими, що мають ті чи інші вади фізичного та розумового розвитку.
Таким чином, у ряди користувачів комп`ютерною технікою залучається все більша кількість дітей, незалежно від їх віку, рівня досягнутого нейропсихічного розвитку і стану здоров`я.
Впровадження комп`ютерів в навчально-виховний процес і повсякденну діяльність дітей виявило не тільки позитивні, а і негативні сторони їх використання в зв`язку з виникненням комплексу потенційно небезпечних для здоров`я чинників, що супроводжують роботу на комп`ютері.
Дослідження, проведені протягом останнього десятиріччя фахівцями профілактичної медицини дитинства (Глушкова О.К., 1990; Доскін М.І., 1990; Леонова Л.О., 1992; Гельтищева Є.А., 1994), спрямовані на вивчення загального впливу навчального навантаження із застосуванням персональних комп`ютерів на працездатність і функціональний стан організму старшокласників і студентів та розробку профілактичних рекомендацій до режиму організації їх навчання. Але в сучасних умовах комп`ютеризації освіти багато теоретичних і практичних аспектів складної проблеми безпечного використання комп`ютерної техніки в навчанні і вихованні дітей залишаються дискусійними та зовсім невирішеними .
Практично не вивчений вплив навчальних занять з використанням ПК на організм дітей молодшого шкільного віку. Режим занять і організація робочого місця дитини у відповідності з віковими морфофункціональними особливостями дітей молодшого шкільного віку гігієнічно не обгрунтовані і не регламентовані, не обгрунтований вік для початку систематичного навчання дітей на ПК.
Невирішеними є питання нормування диференційованого режиму безперервної роботи на ПК під час уроку для учнів, що мають ті чи інші відхилення в стані здоров`я, в той час як серед дітей шкільного віку високий рівень хронічних захворювань і функціональних порушень: серед першокласників вони реєструються у кожного четвертого, а серед старшокласників - у кожного другого (Коренєв М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ І КРИТЕРІЇВ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ КОМП`ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ У НАВЧАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок