Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ МОДЕЛІ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ ДИФУЗІЙНИХ ТВЕРДОФАЗНИХ РЕАКЦІЙ У ТОНКИХ ПЛІВКАХ ТА НАНОЧАСТИНКАХ

НОВІ МОДЕЛІ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ ДИФУЗІЙНИХ ТВЕРДОФАЗНИХ РЕАКЦІЙ У ТОНКИХ ПЛІВКАХ ТА НАНОЧАСТИНКАХ

Назва:
НОВІ МОДЕЛІ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ ДИФУЗІЙНИХ ТВЕРДОФАЗНИХ РЕАКЦІЙ У ТОНКИХ ПЛІВКАХ ТА НАНОЧАСТИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
ПАСІЧНИЙ Микола Олександрович
УДК 539.219.3
НОВІ МОДЕЛІ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ ДИФУЗІЙНИХ
ТВЕРДОФАЗНИХ РЕАКЦІЙ У ТОНКИХ ПЛІВКАХ
ТА НАНОЧАСТИНКАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Гусак Андрій Михайлович, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, професор кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Татаренко Валентин Андрійович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, провідний науковий співробітник відділу теорії твердого тіла;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Макарець Микола Володимирович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри теоретичної фізики.
Провідна установа – Інститут магнетизму НАН та МОН України, відділ теоретичної фізики, м. Київ.
Захист відбудеться “_4_” _липня_ 2006 року о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: бул. Вернадського, 36, 03142, Київ; тел. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Автореферат розісланий _2__червня_ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Л. Сизова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж останнього десятиліття створені новітні експериментальні методики, зокрема метод атомної томографії, які дозволяють експериментально отримувати просторовий розподіл атомів різних сортів у твердих тілах із точністю до десятих часток нанометра. Це уможливило експериментальне дослідження процесів утворення проміжних фаз при твердофазних реакціях у тонких плівках товщиною кілька десятків нанометрів. Перші ж дослідження такими методами показали, що попередні теоретичні уявлення про початкові стадії твердофазних реакцій потребують докорінного перегляду. Зокрема, початкова стадія взаємної дифузії в наносистемі Au-Cu з напівкогерентною межею приводить до розвитку системи дислокацій та двійникових меж, які, в свою чергу, приводять до рекристалізації (зародкоутворення нових зерен твердого розчину). У системі Ag-Al зародки нових фаз виникають не на межі (контакті), а дещо в глибині, на внутрішніх стиках меж зерен. Більше того, перша фаза часто виявляється метастабільною. Таким чином, початкова стадія твердофазних реакцій визначається морфологією контактної зони, яка, в свою чергу, визначається процесом дифузії та зародкоутворення.
На даний час залишаються до кінця нез’ясованими процеси нуклеації та конкуренції фаз на початкових етапах твердофазних реакцій. Дослідження даних процесів є досить актуальним для нанорозмірних систем, оскільки в таких системах початкові етапи реакційної дифузії визначають подальшу долю всієї системи. Нагально необхідною є розробка теорії твердофазних реакцій, яка буде враховувати взаємний вплив твердофазних перетворень у полі градієнту концентрацій і морфології контактної зони.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького і входила у науково-дослідну роботу кафедри з теми: „Дифузійні фазові перетворення в багатокомпонентних сплавах – ієрархія моделей” (затверджена наказом Міністерства освіти і науки України №633 від 05.11.02, номер державної реєстрації 0102U007105). Робота частково виконувалася в рамках проектів: „Еволюція структури відкритих систем, породжена потоками” (затверджена наказом Міністерства освіти і науки України №344 від 27.04.04, номер державної реєстрації 0104U008445) та проекту Фонду цивільних досліджень і розвитку США (Civilian Research and Development Foundation, USA) “Flux-Driven Morphology Evolution in Open Systems” (UE1-2523-CK-03).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НОВІ МОДЕЛІ ПОЧАТКОВИХ СТАДІЙ ДИФУЗІЙНИХ ТВЕРДОФАЗНИХ РЕАКЦІЙ У ТОНКИХ ПЛІВКАХ ТА НАНОЧАСТИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок