Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПІВ ЙОГО ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПІВ ЙОГО ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПІВ ЙОГО ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Бєлікова Наталія Олександрівна
УДК 612.178.014.2
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ
АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПІВ ЙОГО ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гнатюк Михайло Степанович,
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України,
завідувач кафедри оперативної хірургії
і топографічної анатомії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса Петрівна, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедри медичної біології
доктор біологічних наук, професор Стеченко Людмила Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
професор кафедри гістології та ембріології
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України,
кафедра нормальної анатомії, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 17 січня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі,1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського (46001, м.Тернопіль, вул. Руська,12).
Автореферат розісланий 15 грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день найбільшого поширення як в нашій країні, так і в багатьох високорозвинутих державах світу, набули хвороби серцево-судинної системи, які часто призводять до інвалідності та смертності населення у відносно молодому та найбільш працездатному віці. По цей час зусилля багатьох вчених направлені на пошук шляхів профілактики, ранньої клінічної діагностики і лікування різноманітних захворювань серцево-судинної системи (Бобров В.А. і співав., 1994; Метелица В.И., 1992; Фролов В.А. і співавт., 1993).
Однією з причин високої частоти захворювань системи кровообігу багато дослідників (Амосов Н.М. і співав., 1989; Антипенко А.Е. і співав., 1992; Казьмин С.Г. і співав., 1992; Ткаченко Л.М., 2000; Чапоров В.Н., 1992) вважають умови життя сучасного цивілізованого суспільства і, в першу чергу, гіподинамію, виникнення якої обумовлене механізацією праці, зменшенням кількості фізично працюючих, розвитком транспорту.
Ефективною мірою протидії даному явищу є фізичні навантаження. Систематична, інтенсивна робота м’язів впливає на організм, який пристосовується до підвищених вимог як єдине ціле під регулюючою дією нервової системи. Фізичні тренування викликають в організмі адаптаційні зміни, які готують його до більш економного подолання наступного навантаження і до підвищення його працездатності. Як відомо, саме системі кровообігу і, насамперед, серцю, належить провідна роль в забезпеченні повноцінної працездатності організму при фізичних навантаженнях. Тому об’єктивна та адекватна оцінка змін окремих структур серцевого м’яза під впливом фізичних тренувань є однією з актуальних проблем сучасної спортивної морфології (Ганджа І.М. і співав., 1993; Гнатюк М.С., 1994; Петров Ю.А і співав., 1991; Fagard R.H., 1996; Shapiro L.M., 1997).
Численні дослідження адаптаційних процесів, які виникають в серці спортсмена, виявили значну варіабельність їхніх проявів (Солодков А.С. і співав., 1992; Чапоров В.Н., 1992; Maron B.J. et al., 1994) і залишили суперечливими уявлення про закономірності морфогенезу серцевого м’яза при фізичних навантаженнях.
Регулярні фізичні тренування призводять до характерних змін в системі кровообігу. Фізіологічне збільшення серця, тобто його гіпертрофія, є однією з найпомітніших адаптаційних змін (Меерсон Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСНОВИ АДАПТАЦІЇ СЕРЦЯ ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПІВ ЙОГО ВЕГЕТАТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок