Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АДАПТОГЕНУ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАХИСНИХ ТА МІНЕРАЛІЗУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ ВАГІТНИХ ЖІНОК

ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АДАПТОГЕНУ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАХИСНИХ ТА МІНЕРАЛІЗУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ ВАГІТНИХ ЖІНОК

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АДАПТОГЕНУ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАХИСНИХ ТА МІНЕРАЛІЗУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ ВАГІТНИХ ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
РОМАНОВА Юлія Георгіївна
УДК 665.583.98-035.2.004.14:616.311.004.12-055.26
ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АДАПТОГЕНУ РОСЛИННОГО
ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАХИСНИХ
ТА МІНЕРАЛІЗУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ
ВАГІТНИХ ЖІНОК
14.01.22 – Стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України. Ректор – доктор медичних наук, академік Запорожан В.М.
НАУКОВИЙ доктор медичних наук, професор
КЕРІВНИК: Чулак Леонід Дмитрович,
зав. кафедри ортопедичної стоматології
Одеського державного медичного університету МОЗ України
ОФІЦІЙНІ доктор медичних наук, професор
ОПОНЕНТИ: Ковальов Євген Вікторович,
зав. кафедри пропедевтики терапевтичної
стоматології Української медичної стоматологічної
академії МОЗ України
доктор медичних наук, професор
Борисенко Анатолій Васильович,
зав. кафедри терапевтичної стоматології
Національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця МОЗ України
ПРОВІДНА Київська медична академія післядипломної
УСТАНОВА: освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України,
кафедра терапевтичної стоматології
Захист дисертації відбудеться 31.10.2000 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України за адресою: 36024 м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою:
36024 м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий 29.09.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Т. О. Петрушанко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екологічна і соціальна ситуація на даний час приводить до збільшення кількості людей з імуно-компроментованим статусом. Особливо це характерно для вагітних жінок. Вагітність, хоча і є фізіологічним процесом, проте змінює генетично запрограмовану функцію імунної системи (Гаркави Л. Х. и др., 1997; Говалло В. И., 1985) у зв'язку із забезпеченням виживання і розвитку плоду.
Відомо, що вагітність підвищує патогенність флори ротової порожнини за рахунок розмноження і збільшення кількості умовно патогенних мікроорганізмів (Greenberg, Cohen, 1997). Дослідженнями вчених (Вахрамеева Н. И., 1962; Ермакова Ф. Б., Губаревская Л. В., 1980; Гноевая Л. В., 1988; Копейкин В. Н. и др., 1998) встановлено, що імунний статус вагітних жінок корелює з їхніми стоматологічними захворюваннями.
Показано також, що одним з механізмів впливу вагітності на стан зубів і тканин пародонта є зміна складу і властивостей ротової рідини. Це призводить до порушення мінералізуючої функції слини, що й обумовлює, як підтверджує Ю. Г. Чумакова (1996), підвищення інтенсивності карієсу у вагітних жінок.
Велика увага вчених (Чучмай Г. С., 1965; Бутане И. Я., 1983, 1989; Ашуров Г. Г., 1989; Чумакова Ю. Г., 1996) приділялася проблемі профілактики стоматологічних захворювань у жінок під час вагітності. Була доведена ефективність проведення профілактичних заходів, що сприяють зниженню інтенсивності карієсу зубів і захворювань тканин пародонта як у період вагітності, так і в післяродовий період.
Проте, незважаючи на проведені дослідження, існує ряд невирішених питань, що недостатньо вивчені і потребують пояснення. Наприклад, практично відсутні відомості про вплив зміни імунного статусу ротової порожнини на властивості ротової рідини, що сприяє мінералізації твердих тканин зубів. Мало проводилося досліджень по вивченню профілактичної дії засобів, що стимулю-ють захисні механізми в ротовій порожніни.
Все вище зазначене і визначило актуальність проведення досліджень у цій галузі, необхідність пошуку й обгрунтування застосування вагітними жінками з профілактичною метою засобів, що посилюють і стимулюють захисні сили організму на місцевому і загальному рівні.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в Одеському державному медичному університеті в межах договору про науково-дослідну роботу і відповідає основним напрямкам тематики Одеського НДІ стоматології: “Експериментально-клінічне обгрунтування застосування в лікуванні стоматологічних захворювань нових препаратів та засобів для догляду за порожниною рота”, згідно плану МОЗ України УД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АДАПТОГЕНУ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАХИСНИХ ТА МІНЕРАЛІЗУЮЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ ВАГІТНИХ ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок