Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ 80 – 90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ 80 – 90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ 80 – 90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АКІНШИНА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 821.161.2 94.09
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ
ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ
80 – 90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
завідувач кафедри української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуменний Микола Хомич,
завідувач кафедри української та світової літератури Південноукраїнського державного педагогічного університету імені Костянтина Ушинського (м. Одеса);
кандидат філологічних наук, доцент
Яшина Любов Іванівна,
доцент кафедри мистецтвознавчої експертизи та гуманітарної підготовки Академії митної служби України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Харківський національний університет імені Василя
Каразіна, кафедра історії української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 08 квітня 2005 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради у Дніпропетровському національному університеті (49025, м.Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац культури студентів ДНУ, кімн. № 12).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розіслано 4 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Людство увійшло в третє тисячоліття. Зміни кардинального характеру кінця ХХ століття торкнулися не тільки суспільно-політичної, економічної сфер діяльності людини, але й суттєво зачепили сферу духовну, невід’ємною частиною якої є література.
Зміна епох особливо позначається на літературі, котра, маючи зв’язок із суспільним життям, виявляє паростки нового в естетичних уявленнях про світ. У зв’язку з цим вона набуває аналітичної, пізнавальної функції. Саме на зламі епох і суспільних формацій людство обертається назад, вдивляється в минуле, замислюється, що взяти в майбутнє. Читача починають хвилювати події вітчизняної та світової історії, життя й діяльність видатних особистостей. Усе більше фактів свідчить про активне використання в літературі ХХІ століття реальних документів. І природно, коли героями епічної прози, де мова йтиме про важливі події нашого суспільно-історичного розвитку, все частіше виступатимуть конкретно-історичні особистості. Про це свідчать і дослідження учених. Професор університету Париж – VІІІ (Франція) та університету Джонса Хопкінса (США) Ж.Неф наголошує на найбільшій читабельності жанру біографії у Франції. У ході літературної дискусії про художню творчість останнього десятиріччя, її тенденції та перспективи у виступі російської письменниці Н.Іванової зазначалось, що сучасна література спрямована й частково “замовлена” постійно зростаючим інтересом читача до документалістики, невід’ємною частиною якої є художня біографія. Подібні твердження зустрічаємо в статтях П.Вайля, О.Галича, І.Данильченко, О.Дацюка, Р.Карасті. На сторінках періодичної преси неодноразово звертається увага на всезростаючу роль літератури non fiction.
Виступи літературознавців і письменників засвідчують необхідність глибокого теоретичного й історико-літературного осягнення проблем художньої біографії.
Успіхи письменників-біографів (особливо наприкінці ХХ століття) дали поштовх для поглиблення теоретичного осмислення художніх життєписів як окремого різновиду красного письма, що має свої специфічні образно-стильові засоби зображення. Проте сучасні літературознавці й критики все ще не встигають проаналізувати біографічні твори, котрі з’являються в періодичних виданнях, хоча геополітичні зміни кінця ХХ століття дещо активізували цей процес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬО-БІОГРАФІЧНОЇ ПРОЗИ 80 – 90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок