Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання пластівцевоутворюючого фактора для діагностики інфекцій стафілококової етіології

Використання пластівцевоутворюючого фактора для діагностики інфекцій стафілококової етіології

Назва:
Використання пластівцевоутворюючого фактора для діагностики інфекцій стафілококової етіології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Іванова Вікторія Джанівна
УДК 579.861.2–8.097+616.981.25–07
Використання пластівцевоутворюючого фактора
для діагностики інфекцій стафілококової етіології
03.00.09 – імунологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі мікробіології та загальної імунології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Позур Володимир Костянтинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри мікробіології та загальної імунології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Гавриленко Тетяна Іллівна,
Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска АМН України, керівник відділу імунології
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Скок Марина Володимирівна,
Інститут біохімії імені О.В.Палладіна НАН України, старший науковий співробітник відділу молекулярної імунології
Провідна установа: Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “23” вересня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, просп. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, корпус 12, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий „10” липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Молчанець
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Протягом останніх десятиріч проблема захворювань, викликаних золотистим стафілококом, залишається однією з найбільш актуальних у зв’язку з їх широким розповсюдженням, можливістю розвитку важких ускладнень, відсутністю надійних засобів діагностики та профілактики.
На сьогодні лабораторна діагностика стафілококової інфекції передбачає комплексне дослідження з використанням мікробіологічних та серологічних методів (Бидненко и др., 1993), проте встановлення з його допомогою етіологічного діагнозу в багатьох випадках є доволі складним та мало ефективним. Серед лабораторних методів серодіагностики основними залишаються ті, що спрямовані на визначення антитіл до соматичного видоспецифічного антигену стафілокока, -токсину, ліпази, пептидоглікану, тейхоєвих кислот (Дерябин и др., 1988, Christensson et al., 1985, Nagel et al., 1975), але здебільшого вони є або низькочутливими, або низькоспецифічними (Дерябин и др., 1988) і, головне, недоступними для широкого використання з причини відсутності комерційних тест-наборів. Пошук діагностичних засобів спрямований на виявлення поверхневих видоспецифічних антигенів цих бактерій, одним з яких є пластівцевоутворюючий фактор.
Пластівцевоутворюючий фактор (ПлФ) – компонент клітинної стінки Staphylococcus aureus і один з факторів їх потенційної патогенності (McDevitt et al., 1994), що забезпечує адгезію бактерій до вкритих фібриногеном поверхонь (Vaudaux et al., 1989, 1995), згустків крові та пошкоджених клітин ендотелію (Moreillon et al., 1995), обумовлюючи розвиток інфекції. При зв‘язуванні ПлФ з розчинним фібриногеном відбувається агрегація клітин стафілококів, що забезпечує маскування їх поверхневих антигенів і перешкоджає опсонізації та ефективному фагоцитозу клітин (Hasche et al., 1975).
Видоспецифічність, поверхневе розташування та виражені антигенні властивості дозволяють розглядати ПлФ як можливий діагностичний маркер стафілококової інфекції. З іншого боку, участь зв‘язаного з клітинною стінкою ПлФ в ініціюванні інфекції та здатність очищеного білка блокувати адгезію стафілококів до поверхонь, вкритих фібриногеном (наприклад, медичних імплантатів), зумовлюють можливість його використання у складі протистафілококових вакцин.
ПлФ виділено та очищено, визначено його структуру та фізико-хімічні властивості, клоновано гени, які його кодують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Використання пластівцевоутворюючого фактора для діагностики інфекцій стафілококової етіології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок