Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНИХ ТВОРІВ

МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНИХ ТВОРІВ

Назва:
МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНИХ ТВОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
СЛИЖУК Олеся Алімівна

УДК: 372. 8.821.161.2 – 31 (07)
МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ
ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНИХ ТВОРІВ
13.00.02 - теорія і методика навчання (українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пахомова Тетяна Олександрівна
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри методики викладання
філологічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кудрявцев Михайло Григорович,
Кам’янець-Подільський державний
університет, завідувач
кафедри української літератури;
кандидат педагогічних наук
Шевченко Зоя Олександрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії літературної освіти.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра української
літератури, Міністерство освіти і науки
України.
Захист відбудеться “24” вересня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “22” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах розвитку незалежної України, реформування системи освіти актуалізуються проблеми виховання і розвитку молодого покоління, підвищення рівня освіченості й загальної культури, що залежить від уміння сприймати художній твір та володіти словом. У зв’язку з цим потребують удосконалення методичні шляхи і підходи до осягнення художньої літератури.
Під час читання та аналізу художніх творів одним з основних завдань учителя-словесника є спрямування учнів не лише на сприйняття художнього тексту, а на розуміння авторського задуму, системи образів-персонажів, тієї епохи, в яку жив і творив митець. Безпосередній контакт з художнім твором сприяє розумінню його ідейно-художнього змісту, естетичних та морально-етичних цінностей.
У “Концепції літературної освіти в 12-річній загальноосвітній школі” наголошується, що “…українській літературі належить особлива роль. Для більшості дітей це рідна література. Вона є могутнім джерелом української духовності, своєрідним генетичним кодом, пам’яттю народу. Це не лише явище мистецтва слова, а явище багатьох культурних епох, позначене національною специфікою” Концепція літературної освіти в 12-річній загальноосвітній школі (Проект)// Дивослово. – 2002. - № 4. – С. 60.. Важливим є виховання потреби в читанні високохудожньої класичної спадщини українського письменства. Для формування вміння учнів спілкуватися з твором та його автором, висловлювати власне ставлення до прочитаного, залучаючи та збагачуючи власний життєвий досвід, важливою є ефективна організація читацької діяльності.
Тому виникає необхідність якнайглибше й всебічно дослідити процес осягнення художнього твору, визначити методичні основи створення навчальних ситуацій, що сприяють організації безпосереднього спілкування з мистецтвом слова. Це завдання є особливо актуальним для вивчення рідної літератури в старших класах, бо сучасні психолого-педагогічні дослідження доводять, що саме в старшокласників спостерігається витіснення потреби в читанні художніх творів та відповідного інтересу іншими – до літератури “легкої” (детективів, “бульварних” романів), до телебачення, які, на відміну від шедеврів художнього слова, не завжди відповідають вимогам виховання духовних цінностей та прагненню до самовдосконалення, пошуку гідного життєвого шляху.
Питання організації читання старшокласників порушується у методичних дослідженнях Т.Ф.Бугайко, О.В.Дорошкевича, Г.Л.Токмань, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЧИТАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНИХ ТВОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок