Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ та методи автоматизації проектування МАГНІТНИХ СИСТЕМ СТЕЛЛАРАТОРНОГО ТИПУ

МОДЕЛІ та методи автоматизації проектування МАГНІТНИХ СИСТЕМ СТЕЛЛАРАТОРНОГО ТИПУ

Назва:
МОДЕЛІ та методи автоматизації проектування МАГНІТНИХ СИСТЕМ СТЕЛЛАРАТОРНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Мартинов Сергій Олексійович
УДК 004.925.8:621.039.6:519.688
МОДЕЛІ та методи автоматизації проектування
МАГНІТНИХ СИСТЕМ СТЕЛЛАРАТОРНОГО ТИПУ
05.13.12 системи автоматизації проектувальних робіт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ ХФТІ)
Науковий керівник–  | доктор технічних наук, професор
Хажмурадов Манап Ахмадович,
начальник відділу ННЦ ХФТІ.
Офіційні опоненти:–  | доктор технічних наук, професор
Нефьодов Леонід Іванович,
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет, завідувач кафедри автоматизації та
комп’ютерно-інтегрованих технологій;– 
доктор фізико-математичних наук, професор
Волков Євген Дмитрович,
Інститут фізики плазми ННЦ ХФТІ, начальник відділу стеллараторів.
Захист відбудеться "25" грудня 2007 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.09 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “23” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проектування тороїдальних магнітних систем стеллараторного типу, що призначені для утримання плазми магнітним полем, є складним технічним завданням через наявність у їх конструкції об’єктів із складною формою об’єму та великими габаритними розмірами. До таких об’єктів належать полюси магнітних обмоток і вакуумна камера, поверхня якої подібна до граничної магнітної поверхні (сепаратриси). При дослідженні магнітної конфігурації доводиться розглядати багато варіантів просторового розміщення полюсів для вибору прийнятних рішень із погляду простоти технології виготовлення та раціонального розміщення граничної магнітної поверхні.
Побудова традиційними методами геометричних моделей магнітних обмоток і сепаратриси, отримання зображення об’єктів, що моделюються, для кожного розглянутого варіанту забирає багато часу, зменшує точність проведених розрахунків, потребує значної кількості ручної праці та залучення великої кількості фахівців.
Розв’язання завдання автоматизованого проектування стеллараторних систем значною мірою усуває перелічені проблеми та дозволяє істотно підвищити ефективність праці розробників на всіх етапах проектування за рахунок використання спеціалізованих засобів обчислювальної техніки.
Найбільш складні проблеми при створенні САПР пов'язані з одержанням математичних моделей, що адекватно описують в аналітичному вигляді просторове розташування досліджуваних об’єктів, апаратно-орієнтованих алгоритмів отримання зображення та методів оптимізації параметрів стеллараторів.
Значні труднощі створення САПР стеллараторних систем пов’язані також із проблемами створення та реалізації інтерактивних систем обробки графічної інформації. Їх використання дозволяє вирішувати широке коло завдань, пов’язаних зі створенням за допомогою ЕОМ геометричних моделей різних типів систем, зокрема, плоских двовимірних геометричних моделей оболонкового типу, включаючи скульптурні поверхні. Уміле використання методів аналітичної геометрії описання поверхонь, застосування сучасних бібліотек, що дозволяють маніпулювати із зображенням, розробка методів організації графічного діалогу, формування спеціальних вимог, що пред’являються до інтерфейсу, архітектура програм – найбільш складні проблеми реалізації інтерактивних систем.
Великий внесок у формування програми досліджень за стеллараторним напрямком, створення способів обертального перетворення силових ліній магнітного поля, що вирішальним способом впливають на різноманіття стеллараторних систем, внесли такі вчені як Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ та методи автоматизації проектування МАГНІТНИХ СИСТЕМ СТЕЛЛАРАТОРНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок