Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ІНВЕСТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ІНВЕСТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

Назва:
РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ІНВЕСТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ПРИРОДООХОРОННОГО ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
Кисельова Олена Євгенівна
УДК 332:620.9(477.75)
РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ІНВЕСТУВАННЯ
РЕГІОНАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ
(НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Сімферополь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Єфремов Олексій Володимирович
, завідувач кафедри економіки та організації виробництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Захарченко Віталій Іванович
, професор кафедри економіки й управління (м. Одеса)
доктор економічних наук, професор
Руденко Олександр Іванович
, директор інституту (м. Сімферополь)
Провідна установа: Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, відділ проблем управління виробництвом (м. Донецьк)
Захист відбудеться 21 жовтня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.079.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці за адресою: 95493, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
Автореферат розісланий 19 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Бережна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час ринкові перетворення й припинення спаду в електроенергетиці супроводжуються дефіцитом інвестиційних ресурсів. На сучасному етапі розвитку економіки України необхідною умовою стабілізації виробництва в електроенергетиці є структурна перебудова, що передбачає підвищення ефективності виробництва на основі впровадження нової техніки й технологій.
Особливо гостро постають проблеми розвитку електроенергетики в такому стратегічно важливому регіоні, як АР Крим. Геополітичне значення АР Крим визначається вигідним географічним положенням і значним промислово-рекреаційним потенціалом. АР Крим належить до регіонів, які безпосередньо впливають на економічну безпеку України, тобто, виникнення територіальної кризової ситуації може привести до “збою” всього господарського механізму країни.
У цих умовах особливого значення набувають реальні можливості окремого територіального утворення формувати енергетичну безпеку України, залишаючись при цьому стабільною територією, що розвивається, і яка здатна ефективно нейтралізувати появу енергетичної кризи.
Внаслідок цього виникає об'єктивна необхідність активізації інвестиційної діяльності на регіональному рівні. Чим інтенсивніше вона здійснюється, тим швидше проходить оновлюючий процес, тим ефективніші ринкові перетворення в електроенергетиці регіону. Тому проблеми якісного вдосконалення механізму інвестування регіонального розвитку електроенергетики є особливо важливими на сучасному етапі трансформаційних перетворень в економіці України.
У зв'язку зі зростаючим значенням регіонального фактору розвитку розширюються наукові дослідження цього характерного явища сучасного розвитку суспільства. У результаті досліджень Амоши О., Бойко Є., Гранберга О., Данілішіна Б., Долішнього М., ДорогунцоваЗахарченко В., Мамутова В., Чумаченко М. та ін., розкриті особливості розвитку регіонів у різних соціально-економічних умовах. Значний внесок у створення теоретико-методичних основ інвестиційної діяльності зробили відомі вчені Брейлі Р. і МайерсКейнс Д., Бланк І., Ендовицький Д., Пересада О., Руденко О. та ін.
У сучасних вітчизняних умовах занепаду регіональної електроенергетики актуальним є вирішення наступних наукових і практичних питань: наскільки енергетична безпека регіону пов'язана з економіко-політичним положенням регіону; як і чому змінюється інвестиційна активність у регіоні й, зокрема, в електроенергетичному комплексі; які необхідно розробити рекомендації й що необхідно зробити для того, щоб забезпечити регіональний розвиток електроенергетики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ІНВЕСТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок