Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВИЙ КЛАС АПОДИЗУЮЧИХ ДІАФРАГМ НА ОСНОВІ ЗАБАРВЛЕНИХ ФОТОПОЛІМЕРІВ.

НОВИЙ КЛАС АПОДИЗУЮЧИХ ДІАФРАГМ НА ОСНОВІ ЗАБАРВЛЕНИХ ФОТОПОЛІМЕРІВ.

Назва:
НОВИЙ КЛАС АПОДИЗУЮЧИХ ДІАФРАГМ НА ОСНОВІ ЗАБАРВЛЕНИХ ФОТОПОЛІМЕРІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,48 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
На правах рукопису
УДК 621.373.826; 378.235
ВОЛЯНЮК СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
НОВИЙ КЛАС
АПОДИЗУЮЧИХ ДІАФРАГМ НА ОСНОВІ
ЗАБАРВЛЕНИХ ФОТОПОЛІМЕРІВ.
01.04.05- оптика. лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної Академії Наук України
Науковий керівник: Тихонов Євгеній Олександрович
доктор фізико-математичних наук,
професор, відділ фотоактивності
Інституту фізики НАН України,
Офіційні опоненти: Первак Юрій Олександрович
доктор фізико-математичних наук,
професор, Інститут фізики напівпровідників
НАН України
Борщ Анатолій Олександрович
доктор фізико-математичних наук, професор,
відділ нелінійної оптики Інституту фізики
НАН України
Провідна організація: Радіофізичний факультет Київського
національного університету імені Тараса
Шевченка
Захист відбудеться __26___вересня_______________ 2002 о_14_ год._30__ хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 Інституту фізики НАН України (адреса: 03650, МПС, Київ-39, Проспект Науки, 46)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розісланий “ 19 ” липня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________________ Іщук В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аподизація – дія над оптичною системою, яка приводить до зміни розподілу інтенсивності в дифракційному зображенні світної точки. Вільна від аберацій оптична система дає зображення точки у вигляді ряду концентричних темних і світлих кілець. Створюючи за допомогою фільтру відповідний розподіл амплітуд і фаз на вході оптичної системи, штучно ослаблюють хвилю на периферійних ділянках, усуваючи одне-два світлих дифракційних кільця найближчі до центру. В спектроскопії аподизація полегшує виявлення сателітів спектральних ліній, в астрономії-розділення подвійних зірок з сильно відмінною видимою яскравістю. В лазерній фізиці аподизацію використовують як метод керування профілем лазерного випромінювання в резонаторах та в підсилювальних системах. Отримання лазерного випромінювання з наперед заданими властивостями, зокрема з наперед заданою просторово-кутовою структурою, – важливе завдання з точки зору використання лазерів в фізиці, в військовій техніці, в медицині. Пристрої, які здійснюють аподизацію лазерного випромінювання називають аподизуючими або “м’якими” діафрагмами (АД). Застосування АД дозволяє боротись з самофокусуванням лазерного пучка, яке при значних інтенсивностях лазерного випромінювання спричинює руйнування оптичних елементів. Використання АД дає можливість керувати профілем та коефіцієнтом заповнення нульової поперечної моди, а отже, кутовою розбіжністю випромінювання імпульсних лазерів. Формування просторового профілю інтенсивності за допомогою АД необхідне також для підвищення ефективності перетворення випромінювання в гармоніки, для підвищення однорідності пучка для ефективного проведення лазерного термозміцнення, лазерного зварювання, різання, розмірної обробки матеріалів. Незважаючи на те, що оптичні властивості АД сприяють вдосконаленню лазерних систем, застосування АД далекі від оптимальних, оскільки більшість з них не задовольняють основним вимогам до елементів такого типу. АД високої оптичної якості з практично оправданим робочим ресурсом повинні мати близький до П- подібного просторовий профіль пропускання (одним з таких є
супергаусовий профіль), володіти заданим, як правило високим (>10) (для зовнішньо резонаторного застосування), контрастом пропускання, перевищувати променевою міцністю інтенсивність каналізованого лазерного випромінювання. Селекція випромінювання за допомогою АД в резонаторах імпульсних лазерів з плоскими дзеркалами вивчена недостатньо. Зокрема, не аналізувався детально профіль основної поперечної моди, сформований з участю відомих АД. Відповідно в дисертації розробляється новий клас АД на основі забарвленого поліуретанакрилату (ПУА) та аналізуються властивості АД в аспекті їх застосувань в якості ефективних селекторів лазерного випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: НОВИЙ КЛАС АПОДИЗУЮЧИХ ДІАФРАГМ НА ОСНОВІ ЗАБАРВЛЕНИХ ФОТОПОЛІМЕРІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок