Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні проблеми підтримання Потужності та інвестування вугільних шахт України

Економічні проблеми підтримання Потужності та інвестування вугільних шахт України

Назва:
Економічні проблеми підтримання Потужності та інвестування вугільних шахт України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,97 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.152:622.333(477)
Вагонова Олександра Григорівна
Економічні проблеми підтримання Потужності та інвестування вугільних шахт України
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Саллі Володимир Ілліч, Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри менеджменту.
Офiцiйнi опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Алимов Олександр Миколайович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), радник при дирекції;
доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович, Донбаський державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ Луганської обл.), ректор університету, завідувач кафедри економіки і управління;
доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра економіки підприємства.
Захист відбудеться "24" березня 2006 р. о 12 годинi на засiданнi спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бiблiотецi Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "23 " лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нині реструктуризація вугільної галузі здійснюється в умовах обмежених можливостей державного бюджету. У той же час оцінка стану шахтного фонду Мінвуглепрому України показує, що, незважаючи на практичну відсутність фінансових ресурсів для його відновлення (нове будівництво, реконструкція), на переважній більшості гірничовидобувних підприємств України існують певні резерви для підвищення ефективності їх роботи.
Природно, що конкретні напрями використання резервів у процесі реформування і реструктуризації вугільної промисловості для різних шахт істотно відрізняються. Вибір шахт, що мають потенційну можливість стабілізації і приросту видобутку, слід здійснювати за визначеними критеріями, що дозволить без попередньої оцінки наявного стану основних виробничих дільниць об'єктивно сформувати групу стабільно працюючих підприємств.
Обов'язковою вимогою до формування такої групи шахт є окупність витрат, необхідних для досягнення поставленої мети. Виходячи з норм окупності капітальних вкладень на гірничо-капітальні роботи, залишковий термін служби шахти після закінчення робіт становитиме не менше 10 років. Як показав аналіз стану шахтного фонду, переважна більшість діючих шахт відповідає вимозі окупності витрат протягом указаного терміну. Тому критерій "залишковий термін служби шахти 10 і більше років" є критерієм необхідним, але недостатнім для формування групи стабільно працюючих і таких, що розвиваються, шахт. Це зумовлює необхідність розширення кола показників, які використовуються для добору шахт даної групи.
Найбільшою мірою прийнятій передумові про об'єктивність і вірогідність критеріїв для шахт України відповідає показник "рівень освоєння виробничої потужності". Підвищення середньогалузевого рівня використання виробничих потужностей на 5% забезпечило б суттєве зниження собівартості вугільної продукції і приріст обсягів видобутку вугілля, доведення ж його до нормативного рівня по промисловості (95%) знизило б собівартість на 10,5%, приріст обсягів видобутку при цьому склав би 15,5 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Економічні проблеми підтримання Потужності та інвестування вугільних шахт України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок