Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Об'єднання Німеччини:передумови та етапи процесу (1989-1990 рр.)

Об'єднання Німеччини:передумови та етапи процесу (1989-1990 рр.)

Назва:
Об'єднання Німеччини:передумови та етапи процесу (1989-1990 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Запорізький державний університет
Харченко Іван Іванович
УДК: 940.55 (430) “1989/1990”
Об'єднання Німеччини:передумови та етапи процесу
(1989-1990 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — кандидат історичних наук
Давлєтов Олександр Рашидович,
доцент кафедри всесвітньої історії
Запорізького державного університету
Офіційні опоненти: — доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
генеральний директор Всеукраїнського університету “Міжрегіональна академія управління персоналом” (м.Київ)
доктор історичних наук, професор
Марков Карло Анатолійович,
завідувач кафедри теорії держави та права Дніпропетровського національного університету
Провідна установа — Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “28” лютого 2002 р. о 13.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус V, ауд.326).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, , корпус ІІ).
Автореферат розісланий “_16_” __січня_____ 2002 р.
Вчений секретар  
спеціалізованої вченої ради           Тимченко С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Закінчення епохи блокового протистояння, крах соціалістичної системи призвели до глобальних геополітичних змін. У першу чергу вони торкнулися тієї хиткої рівноваги, що сформувалася на ґрунті протистояння “Схід-Захід”. Біполярна геополітична система світу була стрімко зруйнована. Антитоталітарні революції у Східній Європі змели існуючі там режими з їхньою ціннісною системою, а натомість утворилася певна ідеологічна пустеля, що надихнула до життя проблеми, які вважали, принаймні, неактуальними на тлі інтеграційних тенденцій сучасності. На порядку денному посттоталітарних країн несподівано для багатьох постали національне питання та питання про політичну орієнтацію. Глибока економічна криза, що спричинила кризу політичну, не могла бути поборена без корінних перетворень в економіці, демократизації суспільства, без його морально-психологічної готовності до реформ. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що в постсоціалістичних країнах не існувало сформованої національної буржуазії, ринкового механізму регулювання економіки та плюралізму політичних партій, які є флагманом та двигуном перетворень.
Одним із найяскравіших проявів як несподіваного ренесансу національного питання, так і ще більш несподіваного його швидкого вирішення в сучасній Європі є приклад возз'єднання німецької нації.
Німецька проблема в її сучасному варіанті виникла як наслідок Другої світової війни і на довгий час стала больовою точкою Європи.
Німецьке питання у “вузькому розумінні” – це проблема єдності німецької нації, а в “широкому” – проблема місця й взаємовідносин Німеччини в повоєнній Європі. Майже кожен поворот європейських відносин відбивався на німецькому питанні. Більше того, німецька територія стала головним плацдармом їх прямого протистояння, зазначають українські дослідники Г.О. Грабарчук та А.І. Кудряченко.
Досвід інших націй є корисним для України при розбудові власної державності соціально-демократичного спрямування. Під таким кутом представляється цікавим досвід однієї з провідних держав Західної Європи. Об'єднання Німеччини в жовтні 1990 року означало, з одного боку, відновлення нацією свого суверенітету, а з іншого – спробу східної частини країни подолати наслідки соціалістичного авторитаризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Об'єднання Німеччини:передумови та етапи процесу (1989-1990 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок