Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОГО ВІДЧУЖЕННЯ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОГО ВІДЧУЖЕННЯ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

Назва:
ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОГО ВІДЧУЖЕННЯ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИй НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТКАЧЕНКО ЛІЛІЯ ГЕННАДІЇВНА
УДК 141.7:316.344.7(477)
ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОГО ВІДЧУЖЕННЯ ТА ШЛЯХИ
ЙОГО ПОДОЛАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України, на кафедрі філософії.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
Косих Антоніна Іванівна,
Запорізький національний університет, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Хамітов Назіп Віленоіич,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор філософських наук, професор
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться 13 червня 2008 р. о 13-ій годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 6, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий 8 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема соціального відчуження, що визначається невідповідністю дій людини як суб’єкта свідомої пізнавально-практичної дії еволюційно сформованим законам природи та основним тенденціям розвитку суспільства, належить до числа тих, що постійно супроводжує історію людства, спричиняючи драматизм і навіть трагізм людського буття.
Сучасний науково-технічний прогрес, загострення глобальних протиріч та їх соціальні наслідки, потреба у зміні технократичної парадигми мислення і діяльності на духовно-моральну, небезпека з боку технізованої “другої природи”, створеної людством у процесі різноманітної відчужувальної діяльності, постали перед людиною і людством особливо гостро і актуально. Зміст цих проблем полягає у пошукові засобів зниження порогу напруженості.
В сучасному українському суспільстві відбуваються складні суперечливі трансформаційні процеси в економіці, політиці та національній свідомості. Йдеться про наростання процесів соціального відчуження проявами якого є втрата національної ідентичності, смисложиттєвих компонент, розповсюдження споживацької свідомості, що створює соціальну напругу в суспільстві. В умовах перехідного періоду від командно-адміністративної системи організації політичного, економічного й духовно-культурного життя до демократично-правової, досить чітко проявляються як „класичні”, так і новітні форми відчуження, до яких суспільна думка не звична і не готова. Тому в ній панує певне розчарування від невизначеності шляхів, йдучи якими, можна забезпечити об’єктивний розвиток суспільства. В той же час триває активний пошук ефективних моделей і механізмів розвитку всіх сфер суспільства задля забезпечення соціальної захищеності особистості, реалізації основних прав, самовираження і гідного життя, в результаті - зняття соціальної напруги.
Зважаючи на наведені обставини, проблема соціального відчуження на рівні її дослідження соціально-філософською думкою, основу якої складає встановлення норм суспільного життя та пошук субстанційних засад цивілізаційного існування та розвитку суспільства і людини видається актуальною в теоретико-методологічному і суспільно-прикладному вимірах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до комплексної цільової програми №0194У043134 Міністерства освіти і науки України “Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у вузі як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України” та планів науково-дослідної роботи кафедри філософії Запорізького національного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФЕНОМЕН СОЦІАЛЬНОГО ВІДЧУЖЕННЯ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОДОЛАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок