Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ПІСЛЯДІЄЮ

РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ПІСЛЯДІЄЮ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ПІСЛЯДІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ХУСАЇНОВ Тимур Ділюсович
УДК 517.929
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ПІСЛЯДІЄЮ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі теоретичної кібернетики.
Науковий керівник: Доктор фізико-математичних наук, професор
Белов Юрій Анатолійович,
завідувач кафедри теоретичної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: Член-кор. НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Мартинюк Анатолій Андрійович, завідувач відділу стійкості процесів Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України.
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Федоренко Володимир Васильович, старший науковий співробітник відділу динамічних систем Інституту математики НАН України.
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, м. Київ, відділ оптимізації керованих процесів.
Захист відбудеться “22” грудня 2005р. о 14:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (03127, Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 6, факультет кібернетики, ауд 40).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “17“ листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 Зінько П.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток економічних відносин в національній економіці, перехід від адміністративно-командної, планової економіки до ринкових відносин українського суспільства привів до необхідності проводити дослідження різноманітних макроекономічних та мікроекономічних процесів, що відбуваються в різних секторах економіки. Постають проблеми прогнозування та керування динамікою економічних систем.
Окремо в цьому ряду актуальних питань визначають якісний аналіз ринків ефективної конкуренції. Провідні фахівці з економіки погоджуються в тому, що майбутній розвиток ринкових відносин, інтернаціоналізація та глобалізація економічної діяльності приводять до появи та розвитку ринків такого типу в різних секторах економіки. Тому останнім часом математичне моделювання процесів ціноутворення та іншої динаміки на конкурентних ринках набуло широкого поширення. Хоча дослідження таких процесів проводиться вже давно, надзвичайно актуальними є будь які нові підходи, які дозволять краще зрозуміти показники, що впливають на асимптотичну стійкість цін, вплив запізнення та інших факторів на динаміку цін. Вони дозволять розробити набагато якісніший макроекономічний інструментарій для ринкового регулювання процесів ціноутворення.
Існують також і інші актуальні проблеми економічного аналізу, що призводять до задач математичного моделювання. Сучасна комерційна компанія це не тільки виробниче підприємство а, в першу чергу, маркетингова фірма. Однією з ключових концепцій, що використовується в сучасному маркетингу, є принцип життєвого циклу товару. Оптимізація розподілу внутрішньофірмових ресурсів, підтримка режиму постійного росту та співвідношення цих процесів із згаданим вище принципом вимагають відповідного моделювання та математичного аналізу.
Не менш актуальною проблемою є аналіз банківської діяльності, математична підтримка при прогнозуванні та керуванні активами та пасивами банківської установи, підтримка задовільного рівня ліквідності. Всі ці непрості процеси вимагають подальшого математичного дослідження.
Одним з видів динамічних систем, що знайшли широке застосування при моделюванні процесів є рівняння з післядією. Вони враховують не тільки поточний стан системи, але й попередній і є особливо ефективними при моделюванні процесів в екології , медицині, соціальних явищах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ПІСЛЯДІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок