Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗСУВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИРОДНИХ СХИЛІВ НА ОСНОВІ КІНЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗСУВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИРОДНИХ СХИЛІВ НА ОСНОВІ КІНЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗСУВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИРОДНИХ СХИЛІВ НА ОСНОВІ КІНЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗУСКА АДА ВАСИЛІВНА
УДК 624.131.543:528.02+528.7
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗСУВНИХ
ПРОЦЕСІВ ПРИРОДНИХ СХИЛІВ НА ОСНОВІ
КІНЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ
Спеціальність: 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Четверик Михайло Сергійович
професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Садовенко Іван Олександрович,
завідувач кафедри гідрогеології і інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук
Голуб Віталій Васильович
науковий співробітник відділу системного аналізу і моделювання процесів природокористування Інституту проблем природокористування і екології НАН України
(м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11)
Автореферат розісланий “28” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент О.В. Солодянкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В результаті впливу техногенних факторів відбувається істотна зміна природної геологічної рівноваги земної поверхні, що проявляється в активізації підтоплення і виникненням, з цього приводу, зсувних процесів, що мають розповсюдження на природних схилах балок і ярів значної частини території України. Для регіону Придніпров’я, зокрема міста Дніпропетровська, побудованого на пагорбах-вододілах, cкладених лесовими суглинками, що оголюються на схилах більш ніж в 10 балок і ярів і не мають інженерного захисту, проблема забезпечення їх стійкості має велике соціальне і народногосподарське значення.
Питанням зсувоутворення, що відбуваються як у великих містах, так і при відкритій розробці родовищ, присвячено багато досліджень. Розроблені методи розрахунку стійкості бортів кар'єрів, уступів і природних схилів. Однак, ці методи стосуються розрахунків тільки стосовно розрізів, які виконані в одній або декількох площинах масиву, що зрушується. При цьому не враховують одночасно взаємний вплив таких факторів, як форма і умови залягання порід схилу (геометричні параметри елементів інженерно-геологічної будови схилу), параметри зсувного процесу на різних ділянках його поверхні і кліматичні умови. Раніше розроблені методи прогнозу стійкості схилів не враховують кінематику масиву, який зсувається, що може бути отримано на підставі вивчення параметрів кінематичної моделі зсувного процесу. Тому, визначення і обґрунтування параметрів кінематичної моделі для прогнозу зсувних процесів природних схилів є актуальною науково-технічною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є результатом багаторічних науково-дослідних робіт госпдоговірних тем кафедри геодезії ДГІ, у яких автор брала безпосередню участь: в 1984-1991 р. тема "Дослідження динаміки зсувів на природних схилах у регіоні Дніпропетровська" ДР № 0185U000176-0184U057740, в 1991-1993 р. тема "Дослідження динаміки зсувів на природних схилах у регіоні Дніпропетровська" ДР № 0188U028880, 1996-1999р. тема № 050208 "Спостереження за протизсувними заходами на мікрорайоні "Сокіл-2" з метою дослідження їх ефективності і стійкості зсувного схилу".
Метою роботи є визначення і обґрунтування параметрів зсувних процесів природних схилів на основі кінематичної моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗСУВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИРОДНИХ СХИЛІВ НА ОСНОВІ КІНЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок