Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПЕРІОДИКИ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПЕРІОДИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПЕРІОДИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Онкович Артем Дмитрович
На правах рукопису
УДК 371.13:070
ФОРМУВАННЯ
ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПЕРІОДИКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України,
ЄВТУХ Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи
Президії Академії педагогічних наук України
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор,
ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна,
головний науковий співробітник відділу теорії і практики
педагогічної майстерності,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України;
кандидат педагогічних наук,
МАКАРЕНКО Ольга Петрівна,
завідувач кафедри загальної педагогіки і психології
Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного
інституту імені Тараса Шевченка,
Міністерство освіти і науки України
Провідна установа:
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
кафедра теорії та історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 26 лютого 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, Київ, вул. Бастіонна, 9
Автореферат розісланий “ 26 ” січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Життя українців за межами України впродовж багатьох років залишалося поза увагою українських дослідників, письменників, журналістів. Про існування гілки українського народу за рубежем в Україні дізнавалися з подорожніх нотаток після зарубіжних відряджень і туристичних мандрівок. Навіть діяльність Товариства культурних зв’язків з українцями за кордоном (Товариство “Україна”), створеного у 1960 р. з ініціативи представників громадськості, висвітлювалося засобами масової інформації надто обмежено. Українська діаспора з покоління в покоління плекала українську культуру, мову, прагнула зберегти материнські корені та виховати в дітях любов і повагу до своєї етнічної Батьківщини, її історії. Феномен українства виокремився у світі своїми особливостями: чільне місце в діяльності української діаспори посідало збереження і вивчення національних духовних цінностей, котрі акумулювали у собі досвід попередніх поколінь та збереглися у мові, традиціях, звичаях.
Актуальність дослідження визначається потребою введення в науково-педагогічний обіг здобутків українських освітян з-поза меж України; необхідністю узагальнення та поширення кращих напрацювань науковців і педагогів діаспори.
До недавнього часу в Україні не проводилося досліджень з культури етносів України та української діаспори як складових української культури. Якщо ж подібні праці з’являлися, то навіть сьогодні, в умовах незалежної України, їх вважають винятками, епізодами. А між тим за межами Радянського Союзу проживало понад п’ять мільйонів осіб української національності. У Південній та Північній Америках, в Австралії, Європі, Азії, Африці в умовах багатоетнічного оточення вони зберігали у своєму середовищі українську мову, народні звичаї, культурні, мистецькі, побутові традиції, отже – свою національну самобутність.
За роки незалежності ставлення до досліджень з подібної тематики змінилося докорінно. У серпні 2003 р. у Києві відбувся черговий Форум Світового Конгресу Українців (СКУ), делегати якого представляли 20-мільйонну українську діаспору від українських громадських, крайових та регіональних об’єднань з-понад двадцяти країн світу. Форум визначив актуальні проблеми закордонного українства та накреслив шляхи їх подолання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПЕРІОДИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок